Ražošana

Lauma Fabrics aizvada veiksmīgāko gadu uzņēmuma vēsturē

Vēsma Lēvalde, 14.12.2012

Foto: Lauma Fabrics

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA Lauma Fabrics šogad plāno sasniegt gandrīz 24 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 10% vairāk nekā 2011. gadā. Apgrozījuma ziņā šis būs veiksmīgākais gads uzņēmuma vēsturē.

Nākamajā gadā apgrozījuma kāpums plānots līdz 5%, salīdzinot ar šo gadu.

«Šogad saražojām un pārdevām produkciju par 10% vairāk nekā pērn. Nākamgad plānojam apgrozījuma pieaugumu vien 5% robežās, jo tirgū ir ļoti sīva konkurence ar Turcijas, Ķīnas un citu valstu tekstilražotājiem. Sīvās konkurences dēļ arī cenas celt nevarēsim, tādēļ iekšēji būs jāmeklē rezerves, kā absorbēt izmaksu pieaugumu. Vislielākais izmaksu pieaugums nākamgad gaidāms gāzes tarifu paaugstināšanas dēļ, kas mūsu uzņēmumam papildus izmaksās ap 180 tūkstošiem latu gadā,» stāsta SIA Lauma Fabrics ģenerāldirektors Edijs Egliņš.

Pateicoties apgrozījuma pieaugumam un realizētajiem energotaupības pasākumiem, šogad pieaugs arī SIA Lauma Fabrics peļņa, kas tiks novirzīta uzņemuma attīstībai. Db.lv rakstīja, ka uzņēmums uzsācis vērienīgāko investīciju projektu – apdares ceha rekonstrukciju, kura kopējās izmaksas ir 7 miljoni eiro. Projektu, kuru plānots realizēt nākamo trīs gadu laikā, uzņēmums finansēs no savas peļņas. Ražošanas iekārtu piegāžu līgumi jau noslēgti un pirmās iekārtas uzņēmumam tiks piegādātas jau nākamā gada pavasarī. Projekta realizāciju atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) ar līdzfinansējumu 30% apmērā. Investīcijas plānotas arī jaunu adīšanas iekārtu un lenšu aušanas steļļu iegādei.

«Šogad ražošanas iekārtās esam investējuši vienu miljonu latu, nākamajā gadā investēsim ap diviem miljoniem latu. Lai uzņēmums spētu konkurēt tirgū, ik gadu mums uzņēmuma attīstībā jāinvestē ap diviem miljoniem latu,» norāda E.Egliņš.

Šobrīd uzņēmumā strādā 541 darbinieks, kas ir par 30 darbiniekiem vairāk nekā šā gada sākumā.