LDz 2015. gada peļņu novirzīs infrastruktūras projektu īstenošanai 

Valdība šodien nolēma valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš (LDz) 2015.gada tīro peļņu 2 067 190 eiro apmērā novirzīt jau uzsākto un plānoto publiskas lietošanas dzelzceļa infrastruktūras projektu īstenošanai.

Dienas Bizness, 28.6.2016

LDz pamatdarbības rezultātu būtiski ietekmē kravu pārvadājumu apjomu svārstības, jo ieņēmumu apmērs – maksājumi par publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu - ir tieši proporcionāli vilcienu nobraukumiem. Uzņēmums darbojas starptautiskas konkurences apstākļos, un naudas plūsma ir atkarīga no tranzītkravu pārvadājumu apjoma. Šobrīd, samazinoties tranzītkravu pārvadājumu apjomiem, strauji samazinās  arī resursi investīcijām.

Lai VAS Latvijas dzelzceļš  varētu sekmīgi turpināt saimniecisko darbību un piesaistīt nepieciešamo finansējumu ES projektu realizēšanai, nepieciešams  nopelnītos finanšu līdzekļus ieguldīt VAS Latvijas dzelzceļš investīciju plānu nodrošināšanā.

«Uzskatu, ka pašreizējā situācijā valstij dividendēs izmaksājamo Latvijas Dzelzceļš peļņas daļu jāatstāj uzņēmuma rīcībā, jo, ņemot vērā kravu apgrozījuma krituma riskus, ir nepieciešamība pēc Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu īstenošanas, kā arī jārealizē citas Latvijas dzelzceļš saistītas aktivitātes un projekti,» valdības sēdē sacīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

«Mēs ļoti novērtējam akcionāra izpratni par situāciju, pieņemot šādu atbildīgu, uz ilgtermiņa attīstību vērstu lēmumu. Uzņēmumam pašreizējā brīdī ir svarīgi turpināt iesāktos investīciju projektus, un esam gandarīti, ka gan Satiksmes ministrija, gan valdība to atbalsta,» gandarīts ir VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Noslēdzot 2015. finanšu gadu, VAS Latvijas dzelzceļš  aizņēmumi no kredītiestādēm bija 186,3 miljoni eiro , t.sk. īstermiņa daļa 24,8 milj. eiro. Tā rezultātā papildu kredīta finansējuma piesaistīšana no bankām var būt uz mazāk izdevīgiem nosacījumiem vai apgrūtināta, bet pašu kapitāls ir nepietiekams plānoto investīciju realizēšanai. Uzņēmumam, lai sasniegtu uzstādītos mērķus un realizētu plānotos investīciju projektus, ir nepieciešams palielināt pašu kapitālu, kas ir iespējams, neizņemot dividendes un  atstājot peļņu uzņēmuma rīcībā vai akcionāram veicot ieguldījumu pamatkapitālā.

2015.gadā ilgtermiņa projektiem un projektiem ar ES un valsts līdzfinansējumu papildus jau saņemtajiem kredītiem tika piesaistīti vēl kredītlīdzekļi 37,4 miljonu eiro apmērā. 2015.gadā kopā  kapitālieguldījumos  ieguldīti 216,9 miljoni eiro  (t.sk. realizējot projektus ar ES līdzfinansējumu 196,7miljoni eiro,  pārējie projekti 20,3 miljoni eiro).

VAS Latvijas dzelzceļš ir viens no lielākajiem Latvijas Republikas nodokļu maksātājiem: 2013.gadā nodokļos samaksāti 73,1 miljoni eiro, 2014.gadā – 73,1 miljoni eiro, bet 2015.gadā – 73,3 miljoni eiro.

 

Tevi varētu interesēt

Pa Latvijas dzelzceļa infrastruktūru šī gada piecos mēnešos pārvadāti 20,36 miljoni...

Atzīmējot 155 gadus kopš pirmās dzelzceļa līnijas atklāšanas Latvijā, VAS Latvijas...

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) varēs iegādāties 100% SIA LDZ Cargo Loģistika kapitāla...

Koncerna uzņēmumi grib izplesties Baltijas valstu tirgū un ražot vagonus...

Swedbank AS ir noslēgusi līgumu ar VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) par divu...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Investoriem jābūt gataviem, ka līdz gada beigām vai nākamā gada sākumam Lielbritānijas...

Eiropas Parlamentā (EP) šodien notiks ārkārtas plenārsesija, kurā tiks apspriesti jautājumi...

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atklātā projektu iesniegumu atlasē  ir...

Referenduma rezultāti sacēla vētru, kas no pasaules akciju tirgiem vienā dienā aizslaucīja...

Koalīcijas partijas šodien vienojās ģimenes pirmā mājokļa atbalsta programmai piešķirt...

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) atbalsta ministru lēmumu par nodokļu saglabāšanu...

Eiropas Savienībai būs jākontrolē politiķu radītā Brexit sekas un jāpanāk, ka Lielbritānijas...

Pirmdien Lielbritānijas mārciņas vērtība turpināja sarukt, liecina Bloomberg dati....

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā nepretendēs uz VID...

Apvienotās Karalistes (AK) referenduma jeb Brexit rezultāts - lēmums izstāties no Eiropas...