Makroekonomika

Lembergs: Latvijai jābūt bagātākai nekā Vācijai

LETA, 21.05.2013

Aivars Lembergs

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvija par atrašanos Eiropas Savienības (ES) sastāvā maksā ar savu atpalicību, taču mums ir visas iespējas, lai atkārtotu, piemēram, vāciešu veiksmi, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij). «Latvijai jābūt bagātākai un pārtikušākai uz vienu iedzīvotāju nekā Vācijai un Zviedrijai,» atzina Lembergs.

«Vācija pazaudēja Otro pasaules karu un ir galvenā ekonomika Eiropā. Mums tikai jāatkārto vāciešu veiksme. Tikai mēs to varam izdarīt labāk, jo esam kompaktāki. Arī Ventspilij ir vieglāk, jo mēs esam kompaktāki. Viss potenciāls gan Latvijai, gan Ventspilij tam ir,» uzskata Lembergs.

«Man neder Eiropas Savienības 27 valstu vidējais līmenis, man Rumānija un Bulgārija nav kritērijs. Es vēlos, lai Latvijai uz vienu iedzīvotāju dzīves kvantitatīvie un kvalitatīvie rādītāji ir virs Vācijas un Zviedrijas līmeņa, lai vācieši un zviedri brauc pie mums strādāt, bet pirmā pilsēta, uz kuru brauc, lai ir Ventspils. Tāds ir mans uzstādījums. Ja mēs pieejam tam savādāk un ja cenšamies būt labāki nekā bulgāri, rumāņi vai poļi... Atvainojiet, kāpēc mēs gribam būt mazliet labāki nekā tie švakākie?» uzsvēra Ventspils mērs.

Taču pašlaik Latvija par atrašanos ES rindās maksā ar savu atpalicību, norādīja Lembergs. «Absurds ir tāds, – Latvija ir vienīgā ES dalībvalsts, kur absorbēts tiek vairāk CO2, nekā Latvija izmet. Tātad, mēs esam Eiropas plaušas. Pārējām valstīm, ja mēs rēķinām kaut vai uz vienu iedzīvotāju, šis pārsniegums ir ar plus zīmi – tās izmet vairāk CO2 nekā absorbē. Citiem vārdiem, viņiem vajadzētu apstādīt savus laukus ar mežu, atjaunot purvus, bet viņi mums prasa, lai mēs atveram plaušas vēl vairāk. Viņiem par to, ka esam Eiropas plaušas, būtu jāmaksā. Mēs esam pozitīvie zēni, bet mēs par to maksājam ar savu atpalicību. Viņi ir attīstījuši industriju, viņi ir veicinājuši piesārņojumu, un tāpēc viņiem iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju ir divreiz augstāks nekā Latvijai, un dinamikā attīstība viņiem ir lielāka nekā Latvijai,» norādīja Lembergs.

Komentāri

Pievienot komentāru