Libāniešu džentlmeņi Piņķos

2018. gada 17. maijs plkst. 8:24
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Sertificēts gastroenterologs Sabri Abdelmasī par savu īsto vietu pasaules kartē jau vairāk nekā 25 gadus uzskata Latviju un piepilda sen lolotu sapni – Piņķos atver privātklīniku Good Life Clinic

Finansiāli viņam palīdz brālis Rabī Abdelmasī, kurš ir iemīlējies Latvijā, īpaši tās dabā, jau no paša pirmā acu skatiena. Klīnikas oficiālā atklāšana notiek 17. maijā, un tā vēlas saviem klientiem piedāvāt Latvijas veselības aprūpē ko pilnīgi jaunu – konsultācijas pie ārvalstu speciālistiem attālinātā veidā. Šobrīd tiek pētīti šī pakalpojuma likumdošanas aspekti.

Fragments no intervijas, kas publicēta 17. maija laikrakstā Dienas Bizness:

Kāpēc nolēmāt atvērt klīniku Latvijā? Kāpēc tieši Piņķos?

Rabī Abdelmasī. Kad tiek lemts par jebkāda biznesa izveidošanu, svarīgi ir vairāki faktori. Pirmkārt, konkrētās valsts politiskā un ekonomiskā stabilitāte, iespējamie riska faktori, kā arī investīciju un biznesa vide kopumā. Otrkārt, ārkārtīgi būtiska ir valsts izveidotā sistēma, mūsuprāt, Latvijā uzsākt savu biznesu var relatīvi ātri – dibināt kompāniju Latvijā ir salīdzinoši vienkāršāk nekā, piemēram, mūsu dzimtenē Libānā vai Apvienotajos Arābu Emirātos, kur esmu strādājis. Tieši tas piesaista investorus doties uz Latviju un uzsākt savu biznesu. Turklāt Latvijai ir vairākas priekšrocības. Es to redzu kā Baltijas valstu galvaspilsētu, kas nenoliedzami ir saistošs faktors, ja izvērtējam biznesa iespējas. Kāpēc tieši Piņķos? Mēs veicām padziļinātu izpēti par šo reģionu – apkārtnē nav līdzīgu medicīnisko pakalpojumu sniedzēju. Jutām, ka varētu būt pieprasījums no šajā apkārtnē dzīvojošajiem cilvēkiem. Vieta ir ļoti skaista, turklāt viegli sasniedzama gan ar auto, gan sabiedrisko transportu. Pie klīnikas ir bezmaksas stāvvietas.

Sabri Abdelmasī. Jāsaka, ka jau vairākus gadus Babītes novadu saucu par savām mājām un šī vieta man ir ļoti tuva sirdij. Pirms sākām šeit dzīvot, ar sievu mēdzām braukt uz Piņķiem – pavisam netālu no pašreizējās klīnikas atrašanās vietas – brokastīs, malkot kafiju dabā pie ezera un sapņot par mūsu nākotni. Doma izveidot savu klīniku man radās jau pirms vairākiem gadiem, tomēr, lai īstenotu šo sapni, bija nepieciešams laiks. Patiesībā šī ideja dzima vēl tālajā 2003. gadā, kad pabeidzu rezidentūru Rīgas Stradiņa universitātē. Vēlējos piedāvāt individuālus pakalpojumus papildu jau valstī piedāvātajam. Kā zināms, veselības sistēmai Latvijā ir problēmas, situācija gan kļūst labāka, tomēr tā ne tuvu nav ideāla. Mūsu mērķis nav konkurēt ar Rīgā esošajām klīnikām, bet gan veidot sadarbību. Mūsu aicinājums ir piedalīties veselības aprūpē no preventīvās medicīnas puses. Klīnika ir vieta, kur cilvēki var vērsties un saņemt augstas kvalitātes palīdzību un konsultācijas, kā arī nepieciešamības gadījumā mēs norīkosim cilvēku ārstniecībai tālāk uz specializētajām klīnikām vai jau specializētākām medicīnas iestādēm. Ceram, ka citi līdzīgu pakalpojumu sniedzēji sapratīs, ka neesam šeit, lai konkurētu, bet gan lai sadarbotos. Manuprāt, ja klīnika piedāvā kvalitatīvus pakalpojumus, vieta atradīsies visiem un nav jācīnās par klientu loku savā starpā. Mēs šeit nenākam, lai bez apdoma ieguldītu milzīgu naudas summu. Mēs redzam nišu, kurā varam darboties, proti, augsta servisa privāto klīniku, kas sniedz augstākās klases medicīnas pakalpojumus. Visaugstāk vērtējam personīgu pieeju un kvalitatīvi sniegtu medicīnisko palīdzību.

Kur atradāt ārstus? Vai tie ir pārvilināti no citām Latvijas klīnikām?

Sabri Abdelmasī. Es ārstus nepārvilinu. Neesmu arī tādā pozīcijā, lai viņus pārpirktu. Es joprojām ļoti aktīvi strādāju klīnikās Rīgā – gan Rīgas 1. slimnīcā, gan Medicīnas centrā ARS. Arī raugoties nākotnē, es plānoju sadarboties un turpināt darbu savās pašreizējās darba vietās. Daudzi no ārstiem, kuri sniegs savus pakalpojumus Good Life Clinic, ir mani tuvi draugi un kolēģi. Es viņiem izstāstīju savu sapni, un viņi vēlējās sadarboties. Turklāt parādiet man vienu ārstu, kurš strādā tikai vienā vienīgā slimnīcā vai poliklīnikā? Visi speciālisti pašreizējās situācijas dēļ, kas ir mūsu veselības aprūpes sistēmā, ceļo no vienas slimnīcas uz otru, no klīnikas uz klīniku un strādā divās, pat trijās darba vietās. Vairāki no speciālistiem un klīnikas darbiniekiem vēl pirms tās darba sākuma izrādīja interesi un vēlmi šeit strādāt. Nebūtu korekti teikt, ka es kādu pārvilinu, šie speciālisti jau tagad strādā vairākās sniegto pakalpojumu ziņā savstarpēji konkurējošās vietās. Nereti šīs klīnikas ir simts metru attālumā viena no otras. Medicīnas nozarē nepieciešams sadarboties, mēs varam konkurēt savā starpā, bet kā džentlmeņi.

Kādas ir jūsu klīnikas pakalpojumu cenas, salīdzinot ar vidējām medicīnas pakalpojumu cenām Latvijas privātklīnikās?

Rabī Abdelmasī. Klīnikas cenas noteiktas, balstoties uz vidējām cenām jebkurā citā privātklīnikā Rīgā. Mēs nevaram atļauties noteikt pārāk zemas cenas. Arī augstākas cenas pakalpojumiem nav piemērotas.


Visu interviju Libāniešu džentlmeņi Piņķos lasiet 17. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi