Līderu atgriešanās: Londonu apmaina pret Rīgu 

Pērn novembrī Iļja Velickis atgriezās Latvijā un pievienojās riska kapitāla fonda Flashpoint birojam Latvijā, fonds dod iespēju nepastarpināti strādāt ar inovatīvām kompānijām un turēt roku uz tehnoloģiju pasaules pulsa.

Anda Asere, 31.7.2019
1/3

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

«Man ir finanšu izglītība, bet tā sanāca, ka karjeru iesāku bankā - Deutsche Bank Londonā. Es visu laiku strādāju ar tehnoloģiju piegādātājiem un vienmēr biju klāt tehnoloģijām. Tomēr allaž nepameta vēlme izmantot savu izglītību un iegūto pieredzi, apvienojot tehnoloģijas un investīcijas. Riska kapitāls bija dabiska pāreja, kas ļautu strādāt investīciju jomā, bet būt tuvumā jaunākajām tehnoloģijām. Pētīju turpmākās darba iespējas un pamanīju, ka Flashpoint Rīgā meklē analītiķi. Aizsūtīju savu CV, aprunājos un pērn novembrī pievienojos. Ir laba sajūta, atgriežoties Latvijā. Prieks redzēt, ka startup joma ir diezgan attīstīta un notiek daudz interesantu lietu – rodas daudz perspektīvu kompāniju, cilvēki iesaistās šajā jomā, strādā pie inovatīviem projektiem,» stāsta Iļja Velickis, riska kapitāla fonda Flashpoint (iepriekš Buran Venture Capital) investīciju analītiķis Latvijā. Flashpoint iegulda arī Centrālajā un Austrumeiropā, Baltijā, Izraēlā un Somijā.

Iespēja ietekmēt

«Šajā laikā man ir bijis jāmācās ļoti daudz, un es joprojām katru dienu mācos ko jaunu. Tā kā fonda komanda atrodas dažādas valstīs (Ungārijā, Polijā, Izraēlā un Krievijā) un mums ir ļoti plašs ģeogrāfiskais pārklājums, es strādāju ar daudziem uzņēmumiem un cilvēkiem no dažādām valstīm, analizēju dažādus startup, iepazīstu nozares. Tas ir ļoti interesanti. Baltijā ir daudz perspektīvu uzņēmumu, jo, strādājot salīdzinoši mazā tirgū, kompāniju dibinātāji jau no pirmās dienas mācās efektīvi strādāt, izmantot kapitālu un uzreiz vērsties citos tirgos. Darba ritms fondā ir diezgan straujš, te viss notiek daudz ātrāk, ja salīdzina ar darbu lielā organizācijā. Pie tā jāpierod, bet es jūtu, ka viss, ko es daru, tieši ietekmē fonda darbību un mūsu rezultātus,» saka Iļja.

Liela konkurence

Līdz šim Flashpoint nav investējis nevienā Latvijas uzņēmumā. «Diemžēl līdz šim nav bijusi neviena investīcija, taču mēs ļoti aktīvi meklējam ieguldījumu iespējas. Mēs Latviju un Baltiju redzam kā ļoti interesantu tirgu, aktīvi skatāmies uz visām iespējām te investēt,» saka Iļja.

Vērtējot Latvijas jaunuzņēmumu vidi, viņš teic, ka Latvijā, tāpat kā visā Baltijā un Austrumeiropā, ir ļoti kvalitatīvas kompānijas. Novērojumi liecina, ka jaunuzņēmumi no vietējiem investoriem finansējumu meklē galvenokārt pirmssēklas un sēklas stadijā. Flashpoint iegulda A, kā arī vēlākas stadijas investīciju raundos. Tajā brīdī, kad Baltijas jaunuzņēmumi piesaista šāda līmeņa finansējumu, tie pārsvarā skatās uz Rietumvalstu investoriem. Tas saistīts ar to, ka līdz šim nobriedušākiem jaunuzņēmumiem bija mazākas iespējas piesaistīt finansējumu vietējā tirgū, kā arī eksporta fokuss. «Tāpēc konkurence ir liela. Taču mums ir savas priekšrocības – mēs darbojamies dažādās valstīs, mums ir plašs ekspertu loks, tāpēc varam ne vien palīdzēt ar finansējumu, bet arī attīstīties uzņēmumiem citos tirgos,» skaidro Iļja. «Tāpat mūsu komandai ir liela pieredze investīciju bankas nozarē, un mēs izmantojam šo pieredzi, lai palīdzētu mūsu portfeļa uzņēmumiem būt rentabliem un veiksmīgiem, kā arī, lai gūtu maksimālu labumu nākamajā investīciju raundā vai pie uzņēmuma pārdošanas,» saka Iļja.

Visu rakstu lasiet 31. jūlija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Tevi varētu interesēt

Krišjānis Zauers, kurš savulaik izmēģinājis veiksmi arī ārzemēs, gandrīz trīs gadus nostrādājot...

Klāvs Bērziņš pēc 19 tabakas nozarē pavadītiem gadiem nolēmis mesties maizes biznesā,...

Visi trīs Liepājas Biznesa inkubatora darbinieki – vadītājs Gints Reķēns, vecākais projektu...

Jānis Geduševs septiņus gadus ārvalstu augstskolās apguvis vides inženieriju, bet nesen atgriezies...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Finanšu ministrijas (FM) komisija rosina finanšu ministram Jānim Reiram (JV) paust mutisku...

Mazumtirgotājs «Maxima Latvija» uzsācis Biznesa pakalpojumu centra izveidi. Tā ietvaros tiks izveidota...

Dažādība nav tikai statistika par to, cik sieviešu vai dažādu tautību cilvēku...

Eiropas Komisijas (EK) jaunās prezidentes vārds latviešu valodā latviskojams kā Urzula fon...

Latvijas komanda 50. Starptautisko fizikas olimpiādi ir noslēgusi ar līdz šim augstāko rezultātu....

Līdzīgi kā galvaspilsētas augstskolas, arī reģionālās mācību iestādes sagaida studējošo...

Ilggadējā televīzijas programmas «TV3» vadītāja Baiba Zūzena atstās darbu mediju grupas SIA...

Nākamajā akadēmiskajā gadā populārāko studiju programmu spicē nozīmīgas izmaiņas nav gaidāmas;...

Apdrošināšanas sabiedrības Ergo birojs iekārtots bez lieka šika un glamūra, bet praktiski...

Pērn slimības dēļ darbu kavējuši 50,3% Latvijas iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un...