Būve

Līdz jūlijam tiks pabeigta Dienvidu tilta otrās kārtas būvniecība

Ingrīda Drazdovska, 14.04.2011

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Transportlīdzekļu satiksmei vasarā atklāt Dienvidu tilta turpinājums Daugavas labajā krastā – Slāvu maģistrālais transporta mezgls, informē darbu veicējs Transport Systems.

Līdz jūlijam pakāpeniski plānots atvērt vairākus pārvada posmus. Plānots, ka satiksmei tiks atvērts jaunais pārvads pār dzelzceļu, estakāde no Slāvu pārvada uz Lubānas ielu, nobrauktuve no minētās estakādes uz Piedrujas ielu, kā arī rotācijas aplis un nobrauktuve no Slāvu pārvada uz rotācijas apli.

Līdz šim uzņēmums Transport Systems jau veicis vairāk nekā 85% no visiem būvdarbiem, tostarp betona konstrukciju un inženiertīklu izbūves darbus. Iestājoties būvdarbiem labvēlīgākiem laika apstākļiem, tiks turpināti asfaltēšanas un ceļu aprīkošana ar drošības barjerām, ceļa zīmēm utt. Turpināsies arī labiekārtošanas darbi – ietvju izbūve, apzaļumošana, koku un krūmu stādīšana.

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš autovadītāju uzmanību, ka būvdarbu laikā tiks ierobežota vai mainīta satiksmes organizācija un lūdz uzmanīgi sekot līdzi ceļa zīmēm.

Slāvu maģistrālā transporta mezgla izbūves gaitā tiek veikta trīs līmeņu estakāžu būvniecība Slāvu rotācijas apļa vietā (pavisam astoņas estakādes) un Slāvu dzelzceļa pārvada pārbūve, izveidojot tam astoņas braukšanas joslas. Slāvu maģistrālā transporta mezgla būvniecība noris nepārtraucot autotransporta un dzelzceļa satiksmi.

Rīgas pilsētas Satiksmes departaments iepriekš Db.lv izteicās, ka Slāvu maģistrālā transporta mezgla būvniecībai jeb pievedceļiem Daugavas labajā krastā patlaban finanšu līdzekļi no pašvaldības budžeta nav nepieciešami. Savukārt Zemgales virziena maģistrālā transporta mezgla jeb pievedceļu būvniecībai Pārdaugavā finansējums Rīgas pašvaldības budžetā 2011.gadā nav piešķirts, darbi pagājušā gadā pārtraukti. Rīgas dome izskatot iespēju aizņemties. Iepriekš Rīgas mēra Nila Ušakova paudis, ka trešās kārtas pabeigšanai kopumā nepieciešami 16 – 17 miljoni latu.

Slāvu maģistrālā transporta mezgla projektēšanas un būvniecības izmaksu tāme paredz būvniecību veikt par 94 milj. latu. Saskaņā ar līgumu starp Rīgas domi un Transport Systems apmaksa tiks veikta 15 gados, sākot no 2012.gada, kad objekts būs nodots ekspluatācijā. Dienvidu tilta 1. kārta izmaksājusi 136 milj. latu.

Komentāri

Pievienot komentāru