Liek uz mēles smalkmaizīti 

Saldā vai sāļā maizīte ērtās iepirkšanās veikalos un DUS veido aizvien nozīmīgāku sortimenta daļu; to iegāde daudziem ir ik rīta rituāls.

Linda Zalāne, speciāli DB, 05.3.2019

Kool Latvija mārketinga vadītāja Austra Jāvalde.

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Šī sortimenta daļa uzkodu segmentā ir uz palikšanu, un katrs no tirgotājiem izvēlas sev ērtāko veidu, kā ik rītu sagādāt pircējiem kārotās uzkodas. Izvēles iespējas ir vairākas, piemēram, iepirkt sasaldētu produkciju un to cept uz vietas, vai arī sameklēt tādu sadarbības partneri, kurš spēj nodrošināt svaigu maizīšu piegādi. Abos variantos ražotāju klāsts ir plašs gan no vietējo uzņēmumu pulka, gan ārvalstu, atzīst aptaujātie.

Narvesen kioskos smalkmaizītes veido vairāk nekā 50% no kopējā pārdoto uzkodu apjoma, un mārketinga vadītāja Ilze Dumceva akcentē, ka pieprasījums pēc smalkmaizītēm katru gadu aug strauji. Daļa smalkmaizīšu tiek ceptas uz vietas Narvesen, bet daļa tiek saņemtas jau gatavas.

«Smalkmaizītes, kuras tiek ceptas uz vietas, tiek saņemtas saldētas. Citas, kā, piemēram, biezpienmaizītes iepērkam svaigas. Smalkmaizītes, kuras tiek ceptas uz vietas, tiek saņemtas no dažādām valstīm – Igaunijas, Latvijas, Dānijas, Beļģijas, Somijas. Gatavās smalkmaizītes lielākoties tiek gatavotas tepat, Latvijā,» teic I. Dumceva. Pēc viņas paustā, ražotāji ir piestrādājuši pie produktu kvalitātes un tās nemainības. Piedāvājuma klāsts ir plašs, un ar katru gadu pieaug to kompāniju skaits, kas piedāvā iegādāties dažāda veida smalkmaizītes dažādām klientu gaumēm.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

«Problēmas atrast jaunu piegādātāju nav. Regulāri mainām sortimentu, retāk mainām piegādātājus, jo jau esošie var mums piedāvāt plašu sortimentu, kas atbilst mūsu vēlmēm,» saka I. Dumceva.

Circle K Latvia pēdējos četros gados ievērojami paplašinājis maizīšu sortimenta piedāvājumu, kā arī veicis investīcijas produktu pagatavošanas inventārā. «Regulāri veidojam arī pievilcīgas produktu kampaņas. Visas šīs aktivitātes ir veicinājušas to, ka pārdošanas apjoms ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes. Redzam tendenci, ka vislielākais maizīšu apjoms tiek pārdots dienas pirmajā pusē, kas nozīmē, ka smalkmaizīšu piedāvājums ir būtiska daļa no klientu brokastu izvēles,» atklāj Circle K Latvia ēdienu kategorijas vadītājs Andris Pelīte.

Circle K tirgotās smalkmaizītes iepērk saldētā veidā, un katru rītu tās tiek ceptas uz vietas. «Partneri, no kuriem iegādājamies produktus, ir dažādi – gan lieli ārvalstu ražotāji, gan salīdzinoši nelieli vietējie ražotāji, piemēram, Canelle Bakery,» atklāj A. Pelīte. Viņaprāt, maizīšu ražotāju vidū produktu dažādība ir tiešām plaša, un uzņēmums regulāri izskata jaunu sadarbības partneru piedāvājumus.

Šajā produktu kategorijā ir svarīga savlaicīga un precīza apjomu plānošana, kas nodrošina piegāžu punktualitāti.

«Paplašinot Kool Latvija DUS un veikalu tīklu Latvijā, attiecīgi pieaugot mūsu klientu skaitam, proporcionāli palielinās arī pieprasījums pēc smalkmaizītēm. Patlaban pieprasījums pēc smalkmaizītes no kopējā uzkožu klāsta veido aptuveni 20%. Pārdoto smalkmaizīšu apjoms katru mēnesi mainās, ņemot vērā dažādus faktorus – akcijas, svētkus un sezonalitāti. Šobrīd visvairāk pieprasīti ir pīrādziņi ar kūpinātu gaļu un pekanriekstu maizīte, kas jau ilgstoši ir viena no tirgū labāk pārdotajām smalkmaizītēm,» stāsta Kool Latvija mārketinga vadītāja Austra Jāvalde. Šā uzņēmuma piedāvājumā ietilpst gan saldētas smalkmaizītes, kas tiek ceptas uz vietas, gan svaigas, kas tiek piegādātas no vietējiem ražotājiem.

«Šo praksi iesākām, jau atverot pirmo Kool Latvija DUS Augšlīgatnē, kur katru dienu tiek piegādāti vietējā konditorejā svaigi cepti gardumi. Vēlamies atbalstīt vietējos ražotājus arī pārējās vietās, kur esam pieejami. Ja nav iespējams atrast piegādātāju tuvējā apkaimē, sortimentu veidojam sadarbībā ar tādiem vietējiem ražotājiem kā Canelle Bakery, Lāči un citiem. Atrast piegādātāju problēmu nav bijis,» viņa turpina.

Visu interviju lasiet 5. marta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Tevi varētu interesēt

Ir sākti rekonstrukcijas darbi, lai tuvāko gadu laikā modernizētu visus Circle K...

Patērētāju izvēles kritēriji par labu vienam vai citam degvielas tirgotājam atšķiras. Kādam...

Paplašinot savu degvielas uzpildes staciju (DUS) un iepirkšanās veikalu tīklu, «KOOL Latvija»...

Pircēju paradumu maiņa, ko ietekmējis mūsdienu ikdienas ritms un vajadzības, arī mazumtirdzniecībā...

Degvielas cenu atšķirības Latvijā un Lietuvā skaidrojamas ar Lietuvas degvielas tirgotāju aso...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Apbedīšanas dienesta darbinieks mūsdienās ir gan ārsts, gan psihologs, gan mācītājs...

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas pie individuālā komersanta «Raibs gar acīm»,...

Rīgas pasažieru pārvadātāja «Rīgas satiksmes» (RS) pagaidu valdes vadītājs Anrijs Matīss nolēmis...

Vēlmi sakārtot taksometru nozari vērtē pozitīvi, tomēr nav pārliecības, vai priekšlikumi efektīvi...

Ventspils ūdens piedzīvojumu parkam esošais baseins ir kļuvis par šauru, tāpēc turpmāko...

Attīstot restorānu tīklu un izvēršot darbību Latvijā, restorānu ķēde McDonald’s gatavojas...

Ievērojot tuvojošos Lielbritānijas izstāšanās datumu no Eiropas Savienības 2019.gada 29.martā...

Par grāmatu izdevēja SIA «Jumava» līdzīpašnieci kļuvusi Džaila Grēna, kurai nu pieder...

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pērnā gada nogalē ir sodījis autostāvvietu apsaimniekotāju...

Sūtījumu pārvadātājs «DPD Latvija» pirmo reizi Latvijā uzsācis sūtījumu piegādes ar mazizmēra...