Lielākā ES fondu apguve notiek transporta, vides, sociālās iekļaušanās un izglītības jomās

2018. gada 13. februāris plkst. 14:35
Autors: LETA
Sadaļa: ES nauda
Dalies ar šo rakstu

Vislielāko progresu Eiropas Savienības (ES) fondu apguvē uzrāda projekti transporta, vides un teritoriālās attīstības, sociālās iekļaušanās un izglītības jomā, teikts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, kas otrdien tika izskatīts Ministru kabineta sēdē.

FM norādīja, ka ļoti labs ir kopējais progress investīciju projektu uzsākšanā, jo līdz 2018.gada 24.janvārim uzsākti projekti ar ES fondu līdzfinansējumu par vairāk nekā 2,5 miljardiem eiro, kas ir vairāk nekā puse no kopējiem pieejamajiem ES fondiem - 4,4 miljardiem eiro. Līdz ar to arī par vienu gadu ātrāk izpildīts premjera Māra Kučinska (ZZS) Valdības rīcības plāna uzdevums.

«Vislielāko progresu uzrāda projekti transporta, vides un teritoriālās attīstības, sociālās iekļaušanās un izglītības jomā. Pozitīvi, ka jau par ceturto daļu no uzsāktajiem projektiem ir iepirkumu līgumi, kas samazina ieviešanas plānu nenoteiktības risku. Tāpat ir pieaugoša dinamika maksājumiem par jau veiktām investīcijām projektos,» piebilda FM.

Ministrijā norādīja, ka turpināms neatlaidīgs fokuss uz projektu ieviešanas veicināšanu, tajā skaitā ikmēneša plānu izpildes disciplīnas stiprināšanu, operatīvi rodot iespēju risināt konstatētos nozīmīgākos projektu līmeņa riskus. Papildus 2018.gada sākumā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) pastiprināti sadarbosies ar projektu īstenotājiem, lai uzlabotu projektu ieviešanas plānu kvalitāti, savstarpēji pārliecinoties par piesardzības principa ievērošanu un dažādu risku ievērtēšanu. Tāpat CFLA turpinās proaktīvi un mērķtiecīgi izglītot un konsultēt projektu ieviesējus par dažādiem aspektiem, lai rezultāti būtu sekmīgi.

FM līdz šā gada martam iesniegs Ministru kabinetā pusgada ziņojumu par ES fondu investīciju jautājumiem, tajā iekļaujot analīzi par riskiem, 2018.gada plāniem un priekšlikumus lēmumiem projektu finanšu prognozēšanas kvalitātes uzlabošanai un finanšu disciplīnas stiprināšanai.

Dalies ar šo rakstu