Lauksaimniecība

Lielzemnieka traktora degšana rada aizdomas par reketu

Dienas Bizness, 13.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kārsavas novada zemnieku saimniecības Debessvītoli saimnieku Oskaru Petinenu 24. septembrī īsi pirms diviem naktī pamodināja darbnīcu sargs: dega viņa traktors New Holland TM 150 un tam piekabinātā sējmašīna Junkkari. Tagad no 20 tūkstošus vērtā traktora pāri palicis tikai apdedzis metāls, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

«Pēc trijām minūtēm jau biju darbnīcās, tūlīt atskrēja arī Kārsavas ugunsdzēsēji, bet tehniku varēja tikai apdzēst, bet ne izglābt. Labi, ka izdevās no liesmām pasargāt tuvējo māju, jo traktors dega ar varenu uguni: dubultās gumijas riepas, 200 litri dīzeļdegvielas bākā… No traktora palicis apdedzis metāla gabals, sējmašīnu, domāju, iespējams par lielu naudu saremontēt,» laikrakstam stāstījis O. Petinens, kurš ir viens no lielākajiem novada zemniekiem – apsaimnieko 650 hektāru zemes.

Jau ugunsgrēka laikā viņš esot atcerējies sarunu ar kādu novadnieku. «Vīrietis, kurš, starp citu, braukā labākās automašīnās nekā es, gribēja no manis naudu, jo zināja, ka nedzīvoju slikti. Atbildēju: ņifigā, es strādāju, pats braucu ar traktoru, maksāju visus nodokļus, un man vēl kādam jāmaksā!? Tad viņš atbildēja: skaties, tev ir kam degt! Nu, domāju, nav jau vairs 90. gadi, kad reketa lietas tik vienkārši notika. Bet, redz, notika. Par šo tikšanos izstāstīju arī policijai. Jums gan vārdu nesaukšu, jo nekas jau nav vēl pierādīts,» viņš stāstījis Latvijas Avīzei.

Dubultsāpīgi esot tas, ka četrus gadus vecais traktors, kura vērtība tagad būtu ap 20 000 latu, bijis vienīgais no sešiem traktoriem un diviem kombainiem, kurš nebija apdrošināts. Pirms četriem gadiem bijusi laba raža, bijusi skaidra nauda, tāpēc jaunu traktoru nopircis bez kredīta un tāpēc varējis iztikt bez apdrošināšanas. Tas, ka dedzis tieši neapdrošinātais traktors, bijusi sakritība: tas bijis vislielākais un tāpēc īsti nav ievietojies garāžā, kur atradušies mazākie traktori. Piektdien pats saimnieks ar New Holland TM 150 beidzis sēt, jo sācis līņāt, un to kopā ar 7000 latu vērto sējmašīnu atstājis pie darbnīcas vārtiem. Pēc četrām dienām traktors aizdegās.

«Sargs atradās otrā pusē darbnīcās un dzirdēja troksni: kamēr meklēja, kur kas notiek, nodzēst bija jau par vēlu. Vēlāk traktora kabīnē atradām svešu metāla priekšmetu, arī viens kabīnes stikls bija izsists, tāpēc var secināt, ka, visticamāk, aizdedzināta kabīne, no kurienes uguns pārņēmusi visu traktoru,» secinājis saimnieks.

Komentāri

Pievienot komentāru