Liepājā ar pašvaldības līdzfinansējumu realizēs 18 biznesa idejas

2018. gada 14. jūnijs plkst. 15:10
Dalies ar šo rakstu

Šogad mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) projektu līdzfinansēšanas konkursā Liepājas pašvaldība ar finansējumu 85 tūkstošu eiro apmērā nolēma atbalstīt 18 projektus, kurus realizējot ir plānots radīt 41 pastāvīgu darba vietu un 53 sezonālas darba vietas.

Šogad liela daļa no iesniegtajiem projektiem ir vērsti uz tūrisma attīstību un jaunu pakalpojumu radīšanu. Iesniegtie projekti paredz papildus aprīkojuma un inventāra iegādi ražošanas un pakalpojumu attīstībai. Piemēram, Liepājā, Vētru ielā plānota daudzfunkcionālas ēkas būvniecība, kur tiks iekārtotas tualetes, dušas, velosipēdu novietne un nomas punkts, remontdarbnīca un telpas kempinga uzraugam. Piešķirot līdzfinansējumu, atbalstīti arī tādi projekti, kas paredz aktīvās atpūtas centra izveidi blakus kafejnīcai «Rietumkrasts» un inventāra iegādi, konteinertipa veikala un ziepju ražotnes izveidi, piepūšamās atrakciju pilsētiņas «Dzintars» izveidi, mīksto rotaļu, aktivitāšu un svinību centra izveidi, ūdenslīdēju un ugunsdzēsēju servisa centra izveidi, mobilās frizētavas izveidi u.c.

Kopumā 18 uzņēmumi plāno īstenot savus projektus par 546 991 eiro, no kuriem 85 000 ir pašvaldības līdzfinansējums.

Izskatot iesniegtos 27 projektus, ekspertu komisija rekomendēja atbalstīt 18 projektus, kas atbilda projektu konkursa nolikumā minētajām prasībām un kritērijiem. Pēc iesniegto projektu pilnas apjoma realizācijas tiks radītas jaunas darba vietas, piedāvāti jauni pakalpojumi un radīti jauni produkti, tādējādi veicinot pilsētas sociāli ekonomisko situāciju.

Viena projekta minimālais pieļaujamais līdzfinansējuma apmērs bija 2500 eiro, bet maksimāli pieļaujamais līdzfinansējums bija 15 tūkstoši eiro. Līdzfinansējums 18 projektu realizētājiem pilnā apmērā tiks izmaksāts pēc projekta īstenošanas.

2017. gadā «mazo un vidējo komercsabiedrību» projektu konkursa budžets bija 65 tūkstoši eiro. Tika iesniegti 32 projekti, no kuriem 15 tika apstiprināti (divi komersanti atteicās). Kopumā pagājušā gada konkursa ietvaros radītas aptuveni 40 jaunas darba vietas, no kurām aptuveni 22 bija sezonas darba vietas.

Konkursa mērķis ir veicināt komercdarbību Liepājas pilsētā, sniedzot pašvaldības atbalstu MVK projektiem, kas tiks īstenoti Liepājas pilsētā līdz 2019. gada 31. maijam.

Dalies ar šo rakstu