Liepāja ir izdotās naudas vērta

2018. gada 10. maijs plkst. 12:56
Dalies ar šo rakstu

Jūrmala, dažādi apskates objekti un pasākumi ir tās lietas, kuru pievilcība ieinteresēs ārvalstniekus lidot uz Liepāju – to šodien notiekošajā Rīgas Aviācijas forumā norādīja SIA Aviasabiedrība «Liepāja» maršrutu attīstības direktors Gatis Ginters.

Rīgas‒Liepājas maršruts ir viens no īsākajiem savienojumiem Eiropas Savienībā, atzīmēja lidostas pārstāvis. Pēc viņa teiktā, lidostas sertifikācija komerclidojumiem bijusi liels izaicinājums. Piemēram, uzsākot rekonstrukciju, bija stājies spēkā jaunais ES regulējums, kura prasības palīdzējusi izpildīt Rīgas lidosta un Latvijas gaisa satiksme.

G. Ginters atzīmēja, ka lidosta atrodas speciālajā eknomiskajā zonā, kur komersantiem pieejami nodokļu atvieglojumi. Tāpat ir prāmju savienojums ar Vāciju. Reģionā gan nav daudz iedzīvotāju, tādēļ lidosta cer uz tūristiem. Patlaban gan lido tikai nacionālā lidsabiedrība AirBaltic. Liepāja cer ceļotājus piesaistīt ar savu jūrmalu un dažādiem apskates objekiem un pasākumiem. Patlaban lidosta runā ar citām aviokompānijām, lai tās uzsāktu lidojumus 2019. vai 2020.gadā.

Liepājas lidostas galvenais mērķis īstermiņā ir palielināt lidojumu skaitu, jo tas palīdzētu sarunās ar citām lidsabiedrībām. Ir interesantas lietas, ko pārdot, un izmaksas, lai sasniegtu Liepāju, ir ieguldījumu vērtas, atzīmēja G. Ginters.

Liepājā ir gandarīti par AirBaltic Pilotu akadēmiju kā kompānijas treniņu vietu. Lidostas plānos ir paplašināt termināli, lai varētu kvalitatīvi uzņemt lidmašīnas, kas pārvadā līdz 200 pasažieriem. Pēc viņa teikā, lidostā ir iespēja veidot gan lidmašīnu apkopes centru, gan kravu un loģistikas centru.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi