Start-up

Liepājas biznesa inkubatora veiksmes stāsti

Monta Glumane, 16.10.2018

Foto: Ritvars Skuja,Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Liepājnieki biznesa vidē ir kā komūna,» biznesa portālam db.lv pilsētas uzņēmējus raksturo Liepājas biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns. Viņš izceļ vairākus inkubatora veiksmes stāstus.

Liepājas biznesa inkubatoram šobrīd ir 33 aktīvi klienti. Nesen noslēgusies pieteikumu pieņemšana un drīzumā inkubators uzņems vēl maksimums septiņus uzņēmumus.

Līdzīgi kā visos reģionālajos biznesa inkubatoros, arī Liepājā tiek pārstāvētas dažādas nozares un tiek attīstīts plašs uzņēmumu spektrs. «Piemēram, mums ir radošās nozares, IT uzņēmumi, pakalpojumu sniedzēji. Pie mums nav viena konkrēta nozare, kas izceltos. Pagaidām mums ir vairāk jaunuzņēmumu, inovatīvu uzņēmumu, kas ir saistīti ar IT nozari,» skaidro G.Reķēns.

Kā vienu no veiksmīgākajiem Liepājas biznesa inkubatora uzņēmumiem G.Reķēns min koka rokas pulksteņu ražotāju «Ovi Watch», kas pazīstams ne tikai Liepājā, bet arī pasaulē. Vēl viens no zināmākajiem Liepājas biznesa inkubatora uzņēmumiem ir peldkostīmu un spa tērpu zīmols «Slow beachwear», kas savu produkciju pārsvarā eksportē.

Jaunums ir uzņēmums «Gizzo», kurš radīts pirms gada. Tas ražo salokāmus grilus, kas jau šobrīd tiek eksportēti uz ASV un Vāciju. Tāpat atpazīstamību ieguvusi skaņu ierakstu studija «Dirty Deal Audio», kas darbojas gan Latvijā, gan eksportē. G.Reķēns piemin arī vīriešu frizētavu «Windcut Barber Shop», palīgierīču ražotāju «KK Orginal Design», kā arī «InPass», kas piedāvā monitoringa risinājumus. Liepājas biznesa inkubatora vadītājs novērojis, ka uzņēmumi, kuri iestājas inkubatorā, jau apzinās, ka jādodas eksporta virzienā.

Liepājas biznesa inkubatora vadītājs stāsta, ka, lai iekļūtu inkubatorā, ir jāaizpilda pieteikuma forma. Pēc tam tiek veikta pārbaude,piemēram, vai nepastāv nodokļu parādi. Ja birokrātiski viss ir kārtībā, tad komisija uzaicina uzņēmumu prezentēt savu ideju. Pirmsinkubācijā dalībnieks var būt fiziska persona, bet inkubācijas procesā uzņēmumam obligāti ir jābūt reģistrētam Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. «Mēs izvērtējam uzņēmuma eksportspēju, dzīvotspēju, komandas sastāvu, iepriekšējo pieredzi kādā konkrētā jomā. Pastāv arī cilvēciskais faktors - jābūt labām prezentēšanas un pārliecināšanas spējām,» stāsta G.Reķēns.