Jaunākais izdevums

Lietuvā no otrdienas sāk darbu jauna policijas struktūrvienība - virtuālā patruļa, kuras uzdevums ir izsekot un novērst iespējamos noziegumus kibertelpā.

Kā norāda Lietuvas Policijas departaments, pagaidām ar to nodarbosies trīs cilvēki, kuri reaģēs tikai uz "acīmredzamiem tiesību pārkāpumiem, kas notiek vai tiek gatavoti elektroniskajā vidē".

"Sākumā personas tiks brīdinātas, ka nelikumīgā darbība jāpārtrauc; ja tas netiks darīts, savāktie materiāli tiks reģistrēti un nodoti atbildīgajai policijas struktūrvienībai tālākai izmeklēšanai," teikts departamenta izplatītajā paziņojumā.

Virtuālā patruļa sociālajos tīklos vai ziņu portālos vispirms publiski brīdinās iespējamos pārkāpējus, tad nosūtīs viņiem personisku vēstījumu sociālajā tīklā "Facebook", e-vēstuli no adreses "[email protected]".

Policijas ģenrālkomisārs Renats Požēla iepriekš norādīja, ka virtuālā patruļa reaģēs vienīgi uz konkrētiem tiesību aktu pārkāpumiem un nenodarbosies ar interneta komentāru cenzūru. Ja būs jāizšķiras, kā vērtēt konkrētus gadījumus, patruļas darbiniekiem vienmēr būr iespējas konsultēties ar kolēģiem un "pieņemt kolektīvu lēmumu".

"Tie varētu būt acīmredzami tiesību aktu pārkāpumi, piemēram, vakcīnu tirgošana, kas ir aizliegta, vai piedāvājumi iegādāties narkotiskās vielas, nepārprotama lamuvārdu lietošana un citas personas aizvainošana," skaidroja komisārs.

Tiks uzraudzīti arī piedāvājumi pirkt kontrabandas cigaretes vai alkoholu, iegādāties autovadītāja apliecību, par maksu palīdzēt nokārtot automašīnas tehnisko apskati vai braukšanas eksāmenu, kā arī aicinājumi izrēķināties ar citām personām vai līdzīgi pārkāpumi.

Patruļa pārbaudīs arī aicinājumus investēt aizdomīgās platformās, iepirkties neīstos interneta veikalos un citus iespējamas krāpšanas gadījumus.

Sabiedrība aicināta ziņot virtuālajai patruļai par kibertelpā novērotajiem pārkāpumiem "Facebook" platformā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Noziedzīgi iegūtus līdzekļus legalizē caur virtuālās valūtas iekārtām

Db.lv, 02.02.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts policija (VP) atklājusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju caur virtuālās valūtas iekārtām.

VP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju šī gada 10. janvārī aizturēja kādu Polijas Republikas pilsoni. Aizturētā pienākumos ietilpa tehniski apkalpot virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas Latvijā un Igaunijā.

Izmeklēšanas laikā izņemtas trīs šādas iekārtas un skaidra nauda 97 000 eiro apmērā. Kriminālprocesā šobrīd turpinās izmeklēšana. Policijas lietvedībā atrodas kriminālprocess, kas tika uzsākts 2020. gada 27. novembrī un tiek izmeklēts pēc Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izvietojot Rīgas tirdzniecības centros divas virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas, ar kuru palīdzību tika nodrošināti pakalpojumi virtuālās valūtas pakalpojumi, neievērojot Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā (NILL likums) noteiktās prasības.

Komentāri

Pievienot komentāru