Mazumtirdzniecība

Lietuvā sekmēs lielveikalu tīklu konkurenci un nelielu veikaliņu veidošanu

LETA, 21.08.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietuvas valdība centīsies sekmēt lielo tirdzniecības tīklu konkurenci, pamudinot tirgū ienākt jaunus dalībniekus un samazinot prasības attiecībā uz nelielu veikalu veidošanu, otrdien paziņojis premjerministrs Sauļus Skvernelis.

Pēc viņa teiktā, atbildīgās institūcijas arī pārskatīs veikalu tīklu vienošanās ar piegādātājiem.

«Mēs meklējam un meklēsim risinājumus, lai palielinātu konkurenci,» valdības vadītājs sacījis intervijā Lietuvas sabiedriskajam radio.

Kā norādījis Skvernelis, šobrīd lielo tirdzniecības tīklu koncentrācija valstī ir pārāk liela.

Kā liecina publiski pieejamie dati, tirdzniecības tīklam «Maxima» šobrīd Lietuvā ir 242 veikali, «Iki» - 229, «Norfa» - 143, «Rimi» - 56 un «Lidl» – 37.

Premjers solījis, ka valdība centīsies piesaistīt jaunus tirgus dalībniekus un veicināt jaunu nelielu veikalu rašanos, izvērtējot un samazinot birokrātisko slogu.

«Šobrīd mazajam uzņēmējam prasības neliela veikaliņa izveidošanai - no pastāvīgiem līgumiem līdz normatīvu ievērošanai - faktiski padara to par neiespējamu misiju,» viņš atzinis.

Skvernelis arī norādījis, ka valsts institūcijām jāpārskata līgumi starp produkcijas piegādātājiem un tirgotājiem.

«Ļoti būtiski, īpaši attiecībā uz lielajiem piegādātājiem un lielajiem tirdzniecības centriem, vai šajos līgumos nav vienošanās par skaidri fiksētu cenu ar noteikumu, ka citiem tirdzniecības tīkliem šo produkciju piegādā vienīgi par augstāku cenu vai nepiegādā nemaz,» viņš skaidrojis, piebilstot, ka lēmumi tiks pieņemti rudenī, un izsakot cerību, ka šie soļi palīdzēs samazināt cenas patērētājiem.

Komentāri

Pievienot komentāru