Lietuva uz Japānu vēlas eksportēt suņus, kaķus un karaīmu pīrādziņus 

Lietuva uz Japānu plāno eksportēt suņus, kaķus, kā arī picu un karaīmu tradicionālo pīrādziņu pusfabrikātus.

LETA--BNS, 16.10.2018

Foto: pixabay.com

Abu valstu lauksaimniecības ministru vietnieki, pagājušajā nedēļā tiekoties Tokijā, vienojušies, ka Lietuva un Japāna tuvākajā laikā sāks saskaņot kaķu un suņu eksporta sertifikātus, lai Lietuvas mājdzīvnieku audzētāji varētu piedāvāt tos Japānas tirgū.

Kā potenciālās Lietuvas eksporta preces parakstītajā dokumentā minēti arī kulinārijas izstrādājumu pusfabrikāti - picas un Lietuvas karaīmu tradicionālie pīrādziņi kibini, kuros paši karaīmi parasti pilda aitas gaļu, lietuvieši lielākoties cūkgaļu, savukārt japāņiem iecerēts piedāvāt kibinu pusfabrikātus ar putnu gaļu un sieru.

Karaīmi ir neliela tjurku valodu saimei piederīga etniskā grupa, kas reliģiskā ziņā pārstāv atsevišķu jūdaisma atzaru. XIV gadsimtā aptuveni 380 karaīmu ģimeņu no Krimas uz Traķiem atveda dižkunigaitis Vītauts Dižais.

Īstus kibinus šobrīd var nobaudīt karaīmu restorānā Traķos, bet mūslaikos pēc šā parauga cepti pīrādziņi nopērkami arī Lietuvas lielveikalos.

Kā norāda Lietuvas Zemkopības ministrija, 2017.gadā Lietuva uz Japānu eksportējusi vairāk nekā 318 tonnas piena produktu un pāri par 120 tonnām zivju un zivju izstrādājumu.