Lietuvā vērojama liela interese par čeku loteriju 

Mēneša laikā, kopš Lietuvā sākusies valsts vēsturē pirmā čeku loterija, valstī jūtama visai liela cilvēku interese par šo pasākumu, trešdien vēsta Lietuvas sabiedriskais radio, atsaucoties uz Valsts nodokļu inspekcijas informāciju (VMI).

LETA, 03.1.2018

Foto: freeimages.com

Čeku loterija, kuras galvenais mērķis ir mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru, Lietuvā turpinās kopš 28.novembra. Šai laikā tajā jau reģistrēti vairāk nekā 220 000 kases aparātu čeku, kas lielākoties izdoti par dažādiem pakalpojumiem.

Šonedēļ loterijā paziņots pirmais lielās mēneša balvas laimētājs, kas varēs saņemt 5000 eiro, ja būs saglabājis reģistrēto čeku.

Cilvēki šai loterijā var piedalīties ar kases aparātu čekiem, kas saņemti par ēdināšanas iestāžu, frizētavu, remontdarbnīcu un citiem pakalpojumiem, kā arī tirgū iegādātām precēm. Paredzēts, ka vēlāk loterijā varētu tikt iesaistītas arī citas nozares.

Saņemtie čeki jāreģistrē īpašā tīmekļa vietnē. Ik nedēļu tiek izlozētas 10 balvas, katra 200 eiro, bet reizi mēnesī - viena 5000 eiro balva. Loterijas balvu gada fonds ir aptuveni 173 000 eiro, bet projekta kopējais budžets - apmēram 300 000 eiro.

Novembra sākumā VMI parakstīja līgumu 99 800 eiro vērtībā par loterijas rīkošanu viena gada garumā ar sabiedrisko attiecību aģentūru VIP Viešosios informacijos partneriai, kuras partnere ir telekompānija LNK. Izvērtējot cilvēku aktivitāti un citus rezultātus, tiks lemts, vai pēc gada šo pasākumu turpināt.

Čeku loterijas dažādās variācijās tiek rīkotas Polijā, Portugālē, Horvātijā un Gruzijā. Portugālē kopš 2014.gada šādā loterijā tiek izlozēti automobiļi.