Transports un loģistika

Lietuvas aviokompānija Small Planet Airlines meklē pircēju

LETA, 20.09.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lietuvas čārterreisu aviokompānija Small Planet Airlines meklē pircēju savam finanšu grūtībās nonākušajam meitasuzņēmumam Vācijā, ziņo aģentūra Reuters.

Small Planet Airlines meitasuzņēmums Vācijā, kura nosaukums arī ir Small Planet Airlines, šonedēļ iesniedza Vācijas tiesā maksātnespējas pieteikumu un veiks restrukturizāciju. Aviokompānija turpina darboties un veic ieplānotos reisus.

«Notiek sarunas ar potenciālajiem investoriem, un šajos jaunajos apstākļos tās ir kļuvušas intensīvākas,» Reuters citē tiesas ieceltā Small Planet Airlines Vācijas meitasuzņēmuma administratora Joahima Foigta-Zalusa teikto.

Administrators norādīja, ka līdz šim iespējamos pircējus atbaidījuši aviokompānijas lielie parādi. To summu lidsabiedrība neatklāj.

«Tagad jautājums ir par to, vai mēs spējam samazināt šīs saistības maksātnespējas procesa gaitā, lai jaunais investors atkal var pacelties gaisā ar Small Planet,» aģentūrai Reuters teicis Foigts-Zaluss.

Small Planet Airlines Vācijas meitasuzņēmums sāka veikt reisus 2016. gada maijā un šā gada janvārī pārvadāja savu miljono pasažieri.

Pēc šā gada jūlija datiem, Small Planet Airlines Vācijas meitasuzņēmuma flotē ir sešas lidmašīnas - četras Airbus A320-200 ar 180 pasažieru vietām katra un divas Airbus A321-200 ar 220 pasažieru vietām katra. Flotes lidmašīnu vidējais vecums ir apmēram 19 gadi.

Small Planet Airlines Vācijas meitasuzņēmums veic čārterreisus no dažādām Vācijas pilsētām galvenokārt uz Vidusjūras kūrortiem pēc TUI, FTI, Thomas Cook un citu tūrisma firmu pasūtījuma.

Small Planet Airlines paziņojumā skaidrots, ka pēc lidsabiedrības Air Berlin bankrota pagājušajā gadā Small Planet Airlines Vācijas meitasuzņēmums nolēmis izmantot iespējas, ko sniegusi atbrīvojusies niša tirgū un divkāršot floti. Tomēr kavēšanās ar lidmašīnu piegādi pirms vasaras sezonas sākuma, darbinieku trūkums darba tirgū, reisu veikšanai nofraktēto citu aviokompāniju lidmašīnu neprecizitāte un neparedzamas tehniskas problēmas atstājušas katastrofālas sekas uz Small Planet Airlines reisu precizitāti. Par reisu kavēšanos Small Planet Airlines bijusi spiesta maksāt lielas kompensācijas un tas radījis pārlieku lielu finansiālo slogu.

Small Planet Airlines Vācijas meitasuzņēmuma lidmašīnu reisi šogad kavējušies pat par 24 un 52 stundām, bet rekords bijis vairāk nekā 70 stundas.

Small Planet Airlines Airlines norāda, ka grupas aviokompāniju Lietuvā, Polijā un Kambodžā darbību Vācijasmeitasuzņēmuma problēmas nav ietekmējušas.

Pagājušajā gadā «Small Planet Airlines» grupa strādāja ar 5,1 miljonu eiro peļņu pretstatā 3,8 miljonu eiro zaudējumiem 2016.gadā.