Pasaulē

Lietuvas kompānija Arvi kalakutai Baltkrievijā atklājusi tītaru gaļas ražošanas kompleksu 30 miljonu eiro vērtībā

LETA--BNS, 19.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietuvas uzņēmēja Vidmanta Kučinska pārvaldītajai Arvi ir Ko grupai piederošā tītaru gaļas ražošanas un tirdzniecības kompānija Arvi kalakutai Baltkrievijā atklājusi gaļas ražošanas kompleksu 30 miljonu eiro vērtībā.

Kā kompānija informējusi ziņu aģentūru BNS, komplekss Arvibelagro, kas uzcelts Lidas rajonā, ietver tītaru fermas un kautuvi. Gada laikā tajā plānots izaudzēt vairāk nekā 420 000 tītaru un saražot aptuveni 7200 tonnas 80 dažādu veidu tītara gaļas izstrādājumu, kas tiks tirgoti gan Baltkrievijā, gan Eiropas Savienībā.

Tā norāda, ka 2014.gadā uzsāktajiem būvdarbiem un iekārtu iegādei aizdevumus piešķīrušas Baltkrievijas bankas. Kā tikmēr vēsta ziņu aģentūra Interfax, viena no šā projekta finansētājām bijusi Baltkrievijas banka BPS-Sberbank.

Komplekss sācis darboties 2016.gada oktobrī, kad uz fermām atvesti pirmie tītarēni. Uzņēmumā ir aptuveni 150 darba vietas.

2015.gadā Arvi kalakutai konsolidētie ieņēmumi bija 27,039 miljoni eiro - par 56% vairāk nekā gadu pirms tam, bet tīrā peļņa gada laikā pieauga par 76,7%, sasniedzot 471 300 eiro.

Lielākā Arvi kalakutai īpašniece ir Arvi ir ko grupa, kas apvieno 22 mākslīgā mēslojuma, lopbarības un cukura ražošanas, gaļas pārstrādes, dzīvnieku izcelsmes atkritumu utilizācijas un kravu ekspeditorpakalpojumu uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Krievijā, Rumānijā, Ukrainā un Horvātijā.

Komentāri

Pievienot komentāru