Mazumtirdzniecība

Livonia Partners iegādāsies Igaunijas mājas un dārza preču zīmolu Hortes

Lelde Petrāne, 11.10.2016

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Baltijas alternatīvo ieguldījumu fonds Livonia Partners, kura dibināšanā piedalījās arī Baltijas Inovāciju fonds un Eiropas Investīciju fonds, iegādāsies visas Igaunijas mājas un dārza preču mazumtirdzniecības zīmola Hortes akcijas.

Šī ir otrā Livonia Partners Fund I investīcija. Pirmās investīcijas šā gada februārī saņēma Igaunijas saunu materiālu, gatavu saunu un termiski apstrādātas koksnes produktu ražotājs Ha Serv.

«Fonds investē augošos Baltijas valstu vidēja lieluma uzņēmumos, kuri izceļas ar spēcīgu vadību. Arī Latvijā meklējam šādus uzņēmumus. Papildu kapitālam, vienmēr sniedzam uzņēmumu vadībai atbalstu tur, kur tas visvairāk vajadzīgs – stratēģijas pilnveidošanā, citu tirgu apgūšanā, finanšu pārvaldības sakārtošanā vai pat spēcīgu darbinieku piesaitīšanā,» stāsta Kristīne Bērziņa, Livonijas dibinātāja un partnere.

Komentējot Hortes akciju iegādi, Livonijas dibinātājs un partneris Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) norāda uz zīmola reģionālās izaugsmes potenciālu: «Mazumtirdzniecība ir viena no spēcīgākajām Igaunijas nozarēm, katru gadu pārspējot vidējos valsts IKP rādītājus.»

Ievērojot abu pušu vienošanos, investīciju apjoms netiek atklāts.

Hortes 2004. gadā dibināja Trigon Capital AS un investori no Somijas.

Livonia Partners ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu sabiedrība, kas Livonia Partners Fund I un Livonia Partners EIF Co-Investment Fund ietvaros šobrīd pārvalda 83 miljonus eiro. Uzņēmuma dibinātāji un vadītāji ir Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) un Mindaugs Utkevičus (Mindaugas Utkevičius); fonda ieguldītāji ir iekšzemes un starptautiskie institucionālie investori. Livonia dibināšanā piedalījās arī Baltijas Inovāciju fonds, kas ir kopīga Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iniciatīva, Eiropas Investīciju fonds, Baltijas valstu pensijas fondi, t.sk. Swedbank pensiju fonda plāns Dinamika un LHV pensiju fonds.