Ražošana

Livonia Partners iegādāsies Lietuvas saldēšanas iekārtu ražotāja Freor kapitāldaļas

LETA, 08.08.2018

Jaunākais izdevums

Baltijas privātā kapitāla fonds Livonia Partners no Mezzanine Management pārvaldītā ieguldījumu fonda Accession Mezzanine Capital III L.P. iegādāsies 33% Lietuvas komerciālu saldēšanas iekārtu ražotāja Freor kapitāldaļu, informēja uzņēmumā.

Lietuvā bāzētais «Freor» piegādā savus komerciālo saldēšanas iekārtu risinājumus lielveikalu ķēdēm un citiem mazumtirgotājiem visā Eiropā, kā arī aiz tās robežām. Uzņēmuma apgrozījums iepriekšējā gadā ir audzis par 47%, sasniedzot 36 miljonus eiro, ko veicināja globālā pieprasījuma kāpums, kā arī mazumtirdzniecības industrijas tendence palielināt saldētas pārtikas piedāvājumu veikalos.

«Esam sekojuši Freor darbībai vairākus gadus un uzskatām, ka tas ir lielisks uzņēmums, kas šobrīd ir ļoti labi pozicionēts savā tirgū. Iepriekšējais investors ir veicis nozīmīgus ieguldījumus uzņēmuma attīstībā. Mēs atbalstīsim turpmāko Freor izaugsmi ar savu ievērojamo pieredzi uz eksporta orientētu ražotāju attīstīšanā Baltijā,» informēja Livonia Partners dibinātājs un partneris Mindaugs Utkēvičs.

«Accession Mezzanine Capital III L.P.» fonds ieguldīja «Freor» 2015.gada sākumā, investējot uzņēmumā septiņus miljonus eiro kapitāla un mezanīna aizdevuma formā, lai nodrošinātu dalībnieku struktūras maiņu un atbalstītu uzņēmuma attīstību. Šis bija pirmais Centrāleiropas investīciju uzņēmuma «Mezzanine Management» pārvaldīto fondu ieguldījums Baltijas valstīs, un veiksmīgās investīcijas īstenošana norāda uz Baltijas reģiona pieaugošo nozīmi «Mezzanine Management» stratēģijā.

«Trīsarpus gadu laikā, kamēr mēs bijām uzņēmuma līdzīpašnieki, kompānija attīstīja un pārveidoja savu inovatīvo produkcijas sortimentu un panāca, ka tam tika pievērsta uzmanība starptautiskajos tirgos. Mēs lepojamies ar to, ka varējām atbalstīt biznesu šajās pārvērtības un izaugsmē,» komentēja «Mezzanine Management» vecākais investīciju direktors Pjotrs Sadovskis.

Kompānija pašlaik eksportē ap 90% no tās ražotajām saldēšanas iekārtām, informē «Freor» dibinātājs, lielākais īpašnieks un izpilddirektors Rītis Bernatonis. Lielākie tirgi ir Rietumeiropa un Ziemeļvalstis, kaut gan pārdošanas apjomi NVS valstīs, Tuvajos Austrumos, Āzijā un Dienvidāfrikā arī ir ievērojami. «Priecājamies, ka »Livonia Partners« būs mūsu partneris nākamajā posmā, kam būtu jākļūst par ražošanas jaudas palielināšanas, procesu optimizēšanas un intensīvākas tirgus apgūšanas posmu,» norādīja Bernatonis.

Šis ir jau piektais «Livonia Partners Fund I» ieguldījums. «Livonia Partners» stratēģija paredz investēt augošos, izcili pārvaldītos vidēja lieluma Baltijas valstu uzņēmumos. 2016.gadā fonds pārņēma «Ha Serv» - Igaunijā bāzētu saunu un saunu materiālu ražotāju, un «Hortes» - Igaunijas vadošo mājas un dārza preču mazumtirdzniecības zīmolu, bet 2017.gadā investēja datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumā «Santa Monica Networks» Latvijā un Lietuvā, kā arī «Cgates» - Lietuvas kabeļtelevīzijas un interneta pakalpojumu sniedzējā.

«Livonia Partners» ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu sabiedrība, kas «Livonia Partners Fund I» un «Livonia Partners EIF Co-Investment Fund» ietvaros šobrīd pārvalda 83 miljonus eiro. Uzņēmuma dibinātāji un vadītāji ir Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss un Mindaugs Utkēvičs. Fonda ieguldītāji ir vietējie un starptautiskie institucionālie investori. «Livonia Partners» dibināšanā piedalījās arī Baltijas Inovāciju fonds, kas ir kopīga Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iniciatīva, un Eiropas Investīciju fonds.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltijas privātā kapitāla fonds «Livonia Partners» ir iegādājies Igaunijas uzņēmuma «Fenestra» 60% kapitāldaļu, lai atbalstītu uzņēmuma straujo izaugsmi eksporta tirgos.

Livonia Partners dibinātājs un partneris Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) atzīst, ka Fenestra līdzšinējo īpašnieku un vadītāju Lauri Lāsta (Lauri Laast) un Riho Prass komandas sasniegumi ir iespaidīgi. «Fenestra ir profesionāls un labi pārvaldīts uzņēmums ar lielām izaugsmes iespējām, kas pilnībā atbilst mūsu investīciju stratēģijai. Logu tirgus kopumā ir stabils un pieaug tikai par 1-2% gadā, kamēr uzņēmumam Fenestra pašreizējās vadības komandas pārraudzībā, kurai arī turpmāk piederēs 40% akciju, pēdējos četros gados izdevies augt par 24% ik gadu,» Lehmuss paskaidroja.

«Livonia cieši sadarbosies ar uzņēmumu, lai īstenotu jau esošās iniciatīvas, kā arī attīstītu jaunus uzņēmējdarbības virzienus. Pastiprinātu uzmanību veltīsim stratēģijai, kā arī turpināsim atbalstīt uzņēmuma izaugsmi esošajos tirgos un meklēsim jaunus tirgus ārzemēs. Mēs redzam daudzus veidus, kā Livonia var sniegt pievienoto vērtību un veicināt uzņēmuma turpmāko izaugsmi, izmantojot mūsu komandas pieredzi dažādās ražošanas nozarēs un uz eksportu orientētos uzņēmumos,» saka Lehmuss.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

Izziņoti balvas Gada investors 2018 nominanti

Zane Atlāce - Bistere, 28.12.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) ir izziņojuši balvas Gada investors 2018 nominantus.

Iniciatīvas ietvaros tiek godināti nozīmīgākie ieguldījumu darījumi Latvijā privātajā un juridiskajā sektorā. «Aizejošais gads riska kapitāla nozarei ir bijis veiksmīgs - to atspoguļo ne tikai darījumi, kas izvirzīti balvai Gada investors, bet plašais jaunpienācēju pulks riska kapitāla nozarē: ar Altum atbalstu reģistrēti 3 jauni riska kapitāla fondu pārvaldnieki un izveidoti 7 jauni riska kapitāla fondi. To rīcībā ir 105 milj. eiro investīcijām uzņēmumos ar strauju izaugsmes potenciālu. Tas ļauj prognozēt, ka 2019. gads būs ļoti aktīvs un ceru, ka sagaidīsim daudzus iepriekšējās paaudzes riska kapitāla fondu izauklētu uzņēmumu veiksmes stāstus,» prognozē LVCA valdes priekšsēdētājs Edgars Pīgoznis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Livonia Partners uzņēmums Fenestra iegādājies logu ražotni Somijā

Žanete Hāka, 18.03.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltijas privātā kapitāla fonda «Livonia Partners» portfeļa uzņēmums «Fenestra Suomi» ir iegādājies bankrotējušā Somijas logu ražotāju «Domus» aktīvus, informē uzņēmums.

Darījums starp SIA «Fenestra Suomi» un «Domus Yhtiöt» tika noslēgts 15. martā Turku, Somijā. Darījuma summa netiek atklāta.

Pirkums ietver logu un alumīnija ražotnes Lojmā (Loimaa), kas slēgtas kopš 2018. gada decembra, kad iepriekšējais īpašnieks iesniedza bankrota pieteikumu. 2017. gadā «Domus Yhtiöt» pārdošanas apjoms sasniedza aptuveni 30 miljonus eiro.

Fenestra aprīļa sākumā plāno atjaunot ražošanu, un paredzams, ka galvenie produkti būs koka-alumīnija un koka logi.

«Mēs atjaunosim rūpnīcu Lojmā un turpināsim ražošanu vietā ar vairāk nekā 70 gadu vēsturi. Tā ir laba ziņa gan mums, gan reģiona iedzīvotājiem,» saka Fenestra izpilddirektors Lauri Lāsts (Lauri Laasts).

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Riska kapitālam ir jāaug

Didzis Meļķis, 22.08.2018

Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas (LVCA) valdes locekle un alternatīvo ieguldījumu fonda pārvaldnieka Livonia Partners partnere Kristīne Bērziņa.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas konkurētspēju riska kapitāla nozarē bremzē virkne faktoru, no kuriem lielākā daļa ir novēršami.

Riska investīcijas uzņēmumos dod lielu ekonomisko efektu, un tā potenciāls Latvijā vēl ir ievērojams. Tā pirms ceturtdien, 23. augustā, Rīgā notiekošā gadskārtējā Baltijas Riska kapitāla samita sarunā ar DB vērtē Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas (LVCA) valdes locekle un alternatīvo ieguldījumu fonda pārvaldnieka Livonia Partners partnere Kristīne Bērziņa.

Nozare Latvijā attīstās strauji, tomēr varētu vēl daudz straujāk, saka K. Bērziņa. «Pirms desmit gadiem riska kapitāla fondu (RKF) pārvaldnieki Latvijā pārvaldīja ap 30 miljoniem eiro, tagad ‒ ap 300 miljoniem. Tomēr šo aktīvu lielums ekonomikā nav liels. Riska kapitāla ieguldījumu daļa no IKP Latvijā ir ap 0,1%, Eiropā vidēji – 0,3%, bet Lietuvā un Igaunijā tie ir 0,4%.» Viņas vērtējumā, atšķirības pamatā ir ekonomikas struktūra. «Tradicionālajos riska kapitāla sektoros – ražošanā, biznesa pakalpojumos, eksportējošajās nozarēs – investējamo uzņēmumu skaits Igaunijā un Lietuvā ir lielāks nekā Latvijā. Gandrīz jebkurā sektorā Igaunijā būs proporcionāli, piemēram, desmit potenciāli investējamo uzņēmumu, Lietuvā kādi astoņi, Latvijā – kādi pieci,» saka K. Bērziņa. Viņas vērtējumā, tas ir saistīts ar uzņēmumu ambīcijām un stratēģiju, kas savukārt sasaucas ar daudziem vēsturiskajiem faktoriem, «sākot ar to, kā šeit notika privatizācija un ar lata valūtas kursu».

Komentāri

Pievienot komentāru