Finanses

LTRK aicina samazināt 10 miljonu investīciju slieksni, lai UIN atlaides būtu pieejamas arī reģioniem

Dienas Bizness, 26.05.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka stājušies spēkā Ministru kabineta (MK) izstrādātie noteikumi, kas paredz, ka iesniedzot investīciju projektus Ekonomikas ministrijai vismaz 10 miljonu eiro apjomā, uzņēmumiem iespējams saņemt atlaides uzņēmumu ienākuma nodoklim. LTRK aicina samazināt investēto līdzekļu apjomu, lai atlaides būtu pieejamas arī reģioniem, teikts biedrības izplatītajā paziņojumā.

MK noteikumi Atbalstāmo investīciju projekta apstiprināšanas un īstenošanas kārtība paredz, ka investīciju projektus varēs iesniegt līdz 2020.gada 1.oktobrim. «Lai arī UIN atlaižu programma bija vairākkārt būtiski apgrūtināta un brīžiem šķita, ka tā tiks vispār atcelta, tomēr MK rada veidu, kā kopā ar Ekonomikas ministriju izveidot sistēmu, lielo investīciju projektu realizēšanai,» saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Atbalsta programmas ietvaros uzņēmumi varēs saņemt 25% atlaidi UIN no ieguldītās summas, savukārt lēmumu par tiesībām piemērot to pieņems MK, balstoties uz EM sagatavotu investīciju projekta ietekmes uz valsts ekonomiku izvērtējumu.

LTRK norāda, ka UIN atlaidei ir vairākas būtiskas priekšrocības attiecībā pret Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguvi. «Pirmkārt, pieteikšanās uz šo atbalsta instrumentu būs iespējama jebkurā laikā līdz perioda beigām, līdz ar to arī vieglāk plānojama, otrkārt, nodokļa atlaidei nav noteikti atbalsta griesti, tādēļ būtisku atbalstu varēs saņemt patiešām nozīmīgi investīciju projekti,» saka LTRK Nacionālās stratēģijas padomes loceklis Kaspars Rumba.

«Lai arī MK ir sagatavojis un izstrādājis iespēju saņemt UIN, realizējot investīciju projektus, mūsuprāt, noteiktais finansējuma slieksnis ir pārāk augsts, tāpēc ne visi projekti varēs uz to pretendēt. Mēs ierosinājām par pamata summu noteikt trīs miljonus eiro, kas reģionālajiem uzņēmumiem būtu daudz pieejamākas un realizējamākas investīcijas nevis 10 miljoni eiro, uz ko varēs pretendēt gan lielie, gan arī vidējie uzņēmumi,» saka J.Endziņš.

UIN atlaides lielajiem investīciju projektiem pirmo reizi tika ieviestas 2011.gadā, lai veicinātu ekonomikas atveseļošanos, piesaistot investīcijas ražošanas, informācijas un telekomunikāciju, kā arī loģistikas sektoros. Kopumā līdz šim atbalstīti 25 projekti.

Komentāri

Pievienot komentāru