Finanses

Mājokļu tirgus ieskrienas, bet var krist

Žanete Hāka, 14.06.2016

Avots: DB

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Hipotekāro kredītu tirgū ir vērojams kāpums, bet par lieliem apjomiem gan vēl nevar runāt, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Iedzīvotāju ienākumu līmenis veicina vēlmi aizņemties, taču pirmā iemaksa aizvien daudziem ir šķērslis; kredītņēmēji, kas aizņēmušies pirms ilgāka laika perioda, no negatīvo likmju perioda ieguvēji. Neskatoties uz jau tā lēno atgūšanos, tirgum atkal triecienu var dot Altum atbalsta programmas pārveide.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Latvijas bankas mājsaimniecībām izsniegušas jaunus hipotekāros aizdevumus (ņem vērā gan piešķirtos, gan izsniegtos) 91,5 milj. eiro kopsummā, kas ir par 77% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) dati. Jāatzīst, ka straujo lēcienu rada pērnā gada bāze, kad pirmajā ceturksnī tirgū bija vērojama nogaidoša pozīcija saistībā ar nolikto atslēgu principu. Kā norāda banku pārstāvji, ņemot vērā aizvadītā gada bremzēšanos, bija nepieciešami pāris ceturkšņu, lai temps atkal atgrieztos, tādēļ reāli straujāku izaugsmi varēs vērot šajā gadā, ja vien likumi atkal netiks mainīti. Tuvāko ceturkšņu laikā aktivitāte varētu būt augstāka, ņemot vērā sezonālo ietekmi, jo parasti tā aug, tuvojoties vasarai, turklāt iedzīvotāju ienākumu līmenis un prognozes par turpmāko tendenci patlaban ļauj daudziem skatīties uz jaunu mājokļu iegādi.

Visu rakstu Mājokļu tirgus ieskrienas, bet var krist iespējams izlasīt otrdienas, 14.jūnija, laikrakstā Dienas Bizness, 10.-11.lpp.!

Komentāri

Pievienot komentāru