Atpūta

Makrons aicina frančus izbeigt žēlošanos

LETA--AFP, 05.10.2018

Emanuels Makrons

Foto: HAMILTON-POOL/SIPA/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien aicināja savus līdzpilsoņus mazāk žēloties un sacīja, ka valstij klātos labāk, ja viņi mēģinātu līdzināties bijušajam Francijas vadītājam Šarlam de Gollam.

Makrons, apmeklējot Francijas ziemeļaustrumos esošo Kolombē ciemu, kas pazīstams kā de Golla bijusī dzīvesvieta un viņa nāves un apbedīšanas vieta, šādi izteicās pēc sarunas ar kādu pensionāru, kurš žēlojās par mazu pensiju.

«Ģenerāļa [Šarla de Golla] mazdēls man nesen teica, ka viņa vectēvam bija likums: »Jūs varat brīvi runāt, vienīgā lieta, ko mums nevajadzētu darīt, ir žēlošanās.« Es uzskatu, ka ģenerālim bija pareizā doma. Valsts būtu citāda, ja visi darītu to pašu,» sacīja Makrons.

«Mēs neiedomājamies to, kā mums ir paveicies. Mēs savā valstī redzam arvien vairāk gados vecu cilvēku ar labu veselību,» viņš piebilda.

Francijas galēji labējo līdere Marina Lepēna, tviterī reaģējot uz Makrona teikto, rakstīja: «Tie, kas žēlojas, to dara nevis prieka pēc, bet tāpēc, ka viņi ir nebeidzamu nodokļu paaugstināšanu un endēmiskas nedrošības upuri.»

Makrona ieteikums izskanēja nedēļu pēc tam, kad valdība nāca klajā ar nodokļu atvieglojumiem uzņēmumiem un mājsaimniecībām, kā arī ar jaunu budžeta tēriņu apcirpšanu.

Pensijas un pabalsti tiks tālāk samazināti 2019.gada budžetā. Makrons jūnijā pauda neapmierinātību ar to, ka Francija tērē «traki daudz naudas» sociālām programmām.

Opozīcija augustā kritizēja Makronu par to, ka viņš Dānijas apmeklējuma laikā nosauca frančus par «galliem, kas pretojas pārmaiņām». Makrons apbrīno Dānijas ekonomikas modeli, kurā spēcīga sociālā nodrošinājuma sistēma ir apvienota ar noteikumiem, kuri ļauj firmām viegli atlaist darbiniekus.