Maksa par ceļiem nemitīgi pieaugs 

Pārvadātāju izdevumi par ceļu izmantošanu Eiropā ar laiku pārsniegs tēriņus degvielai, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Egons Mudulis, 17.3.2016

Foto: EPA

Šādas transporta kompānijām netīkamas perspektīvas Latvijas komersantiem ieskicēja kompānijas UAB DKV Euro Service Baltikum direktors Baltijas un Skandināvijas valstīs Arturs Mihejenko.

DKV cita starpā sniedz transporta uzņēmumiem pakalpojumus saistībā ar norēķiniem par ceļu izmantošanu vairāk nekā 20 valstīs. Viens no iemesliem, kāpēc jautājums par ceļu lietošanas maksu ārvalstīs kļūst aizvien aktuālāks, ir tas, ka arvien vairāk starptautisko autopārvadātāju rūkošā Krievijas tirgus dēļ ienāk Eiropas tirgū. Krievijā iepriekš par ceļu izmantošanu nebija jāmaksā, esošie maksājumi ir samērā niecīgi, bet Eiropā šī maksa veido pietiekami lielu daļu no komersantu izdevumiem. Iepriekš pārvadātāji pamatā skaitījuši izdevumus degvielai, bet ceļu maksas ailītei īpaša uzmanība nav pievērsta. Taču šodien jau ir valstis, piemēram, Ungārija, kurās par ceļu izmantošanu jāmaksā tikpat, cik par degvielu.

Visu rakstu Maksa par ceļiem nemitīgi pieaugs lasiet 17. marta laikrakstā Dienas Bizness.