Mana pieredze: Biznesa mērķis – Olimpiskās spēles 

Sporta tehnoloģiju uzņēmums Playgineering Systems papildu t.s. video tiesnešu sistēmām šogad sāk piedāvāt arī video analītikas pakalpojumus, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Anda Asere, 13.01.2016
1/2

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

SIA Playgineering Systems ražo video analītikas risinājumus profesionālajam sportam. «To, ko filmē kameras, izmantojam dažādos veidos – sniedzam informāciju tiesnešiem, treneriem, līgai, federācijai, tas noder statistikai. Parasti, ja nepieciešams filmēt spēles, tiek izmantotas televīzijas kameras, video tiesāšanai izmanto citas kameras, arī automātiskai analītikai ir atšķirīgas kameras. Mēs ar viena tipa kamerām iegūstam visu vajadzīgo,» stāsta Ričards Fomrats, SIA Playgineering Systems līdzīpašnieks.

Tirgū jau pastāv tehnoloģijas spēlētāju kustības izsekošanai laukumā. Pārsvarā to darbības pamatā ir sensori. «Praksē tas pārāk labi nestrādā, neviens no ieviešanas mēģinājumiem finansiāli nav bijis veiksmīgs. Mēs neizmantojam čipus, bet gan to, kas jau ir pieejams – datus, ko nolasām no videoattēla. Pirms trim gadiem tas nebūtu iespējams, jo procesoru veiktspēja vēl nebija tik attīstīta, lai to darītu reālajā laikā,» viņš saka.

Vairāk nekā 80% savu pakalpojumu SIA Playgineering Systems eksportē. «Latvijā mūsu darbs vairāk ir saistīts ar spēļu apkalpošanu, piemēram, VEF un Dinamo izmanto mūsu video tiesāšanas sistēmas. Labi ir tas, ka Latvijā jaunu lietu varam notestēt teju vai uzreiz nākamajā dienā reālā laukumā, tiešsaistē un paskatīties, kas strādā un kas ne. Varam arī attālināti pieslēgties savām sistēmām citās hallēs Eiropā, uzlikt programmatūras papildinājumus,» teic Ričards. Veiksmīgi kompānija darbojas Čehijā, šobrīd norit pārrunas par pasūtījumu 40 sporta hallēm. «Mums iet labi arī Krievijā, Baltkrievijā, Kazahstānā un citos Austrumu tirgos. Ir pasūtījumi Vācijā, Austrijā, strādājam arī ar Somiju. Nesen esam noslēguši darījumu par sistēmas nosūtīšanu divām hallēm Dienvidkorejā, bet mūsu vidēja termiņa pārdošanas mērķis ir Olimpiskās spēles, kas tur notiks 2018. gadā,» atklāj Ričards.

Visu rakstu Mērķis – Olimpiskās spēles lasiet 13. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums