Mana pieredze: Divatā vezumu vilkt vieglāk 

SIA Positive Foods ir apvienojušies divi līdz šim nesaistīti veselīgo saldumu zīmoli Kalnup un Abra, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Linda Zalāne, 16.05.2018
1/9

Foto: Paula Čurkste/LETA

Abu zīmolu «laulības» notikušas pagājušā gada februārī. SIA Positive foods īpašnieces ir Ilva Kavicka un Līga Kleina, katra sniedz savu artavu jaunajam uzņēmumam. «Visu laiku bija nemiers iekšā, ka vajag izvērst darbību plašāk un atrast partneri. Ar Ilvu esam pazīstamas vairāk nekā 15 gadus, kopš studiju laikiem. Izlēmām, ka kopā varēsim paveikt vairāk ne tikai Latvijā, bet arī eksportā,» atklāj L. Kleina.

L. Kleinai septiņus gadus piederēja latvisko lietu veikals Abra, kas šogad savu darbību beidzis. Nelielais veikaliņš, kas atradās Rīgā centrā, iepretim Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, bija viens no pirmajiem, kur plauktos bija atrodamas tikai un vienīgi Latvijā darinātas lietas – dizaina priekšmeti, rotas, kosmētika, trauki, vīni u.c. «Meklēju veikalam dažādas izdzīvošanas iespējas. Beigās pat īsu brīdi apvienojos ar veikalu tīklu Lats. Neizdevās. Tomēr otra mana papildu nodarbošanās pēdējos četrus gadus bija želejas konfekšu veidošana no dabīgām sulām un ogām. Dažas šķirnes ir papildinātas ar riekstiem un cepumiem. Tāpat ar zīmolu Abra ražoju arī sēklu cepumus, kuriem nav pievienots cukurs un glutēns,» stāsta L. Kleina.

Šobrīd zem vienas SIA saglabāti abi zīmoli – gan Kalnup, gan Abra, bet par tālāko nākotni uzņēmējas vēl nav pieņēmušas gala lēmumu – veidot vienu zīmolu vai tomēr saglabāt abus esošos. «Patlaban abus zīmolus pozicionējam kā uzņēmuma divas produktu līnijas – vienai ir pievienots cukurs, otrai nav. Patlaban abas kopā strādājam arī pie jauna produkta izstrādnes, jo attīstība šajā jomā ir neatņemama izaugsmes sastāvdaļa. Veidojam receptūru, bet kas tas būs par produktu, atklāt nevaram. Varu teikt vien to, ka tas būs inovatīvs produkts,» stāsta L. Kleina.

Patlaban gan Kalnup, gan Abra zīmolu produkti nopērkami veselīgo ēdienu un bioproduktu veikalos, kā arī Rimi Klēts stendos. Reizi pa reizei uzņēmējas piedalās arī tirdziņos, kas ir lieliska vieta, lai satiktu pircējus.

Visu rakstu Divatā vezumu vilkt vieglāk lasiet 16. maija laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

Sākam biznesu: Nātres tik pieprasītas, ka teju izpirktas

Jaunākais izdevums