Mazais bizness

Mana pieredze: Ļauj gaismai rotāties kokā

Armanda Vilcāne, 18.12.2017

Aigars Fridrihsons

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Integrējot koka darinājumos jaunākās LED tehnoloģijas, zīmola AF master ražotās lampas pilda ne tikai gaismekļa funkcijas, tās ir arī ekskluzīvs interjera priekšmets

Galdnieks un zīmola AF master, kas darbojas SIA L Parkets paspārnē, radītājs Aigars Fridrihsons atklāj, ka pagaidām nopelnīt tikai ar lampu ražošanu viņš nevar, tomēr ir cerība, ka nākotnē tas varētu mainīties, jo pircēju interese par lampām aug. Uzņēmējs ir ieguvis arī būvmeistara diplomu un ikdienā paralēli savam biznesam piepelnās kādā būvniecības uzņēmumā.

Pirmo koka lampu A. Fridrihsons radīja apmēram pirms pieciem gadiem. «Pirms sākt skolas gaitas, dēls palūdza, lai viņam uztaisu koka lampu – kaut ko līdzīgu viņš bija redzējis internetā. Tā kā esmu galdnieks, tā nebija pārāk liela problēma,» atminas meistars. Pēc tam pašu lietošanai tapušas arī citas interesantas koka lampas, kas nereti piesaistījušas draugu un paziņu uzmanību.

«Ciemiņi teica, ka tās noteikti jālaiž tirgū. Tā arī šo ideju sāku attīstīt, nonākot pie lampu tirdzniecības,» atklāj A. Fridrihsons. Šobrīd zīmols AF master piedāvā galda, griestu, sienas un stāvlampas, kas darinātas gan no oša un kļavas, gan ozola un citiem kokiem. Pats zīmola radītājs atzīst, ka pēc klienta pieprasījuma gaismekļus var radīt arī no eksotiskākām koku sugu šķirnēm. Visas lampas ir roku darbs un katra pieejama tikai vienā eksemplārā.

A. Fridrihsons uzskata, ka AF master produktu odziņa ir LED tehnoloģiju integrācija kokā. «Kokmateriāls kā mājas interjera sastāvdaļa pazīstams vairākus gadu tūkstošus, šo materiālu papildinām ar modernajām tehnoloģijām, tādā veidā atšķiroties no citiem. Mūsdienu LED diodes ir ekonomiskas, ilgmūžīgas un fleksiblas, tāpēc to pielietojuma iespējas ir ļoti plašas,» pauž A. Fridrihsons. Lielākā daļa gaismekļu ir aprīkoti arī ar interesantiem ieslēgšanas un izslēgšanas mehānismiem.

Visu rakstu Ļauj gaismai rotāties kokā lasiet 18. decembra laikrakstā Dienas Bizness.