Mazais bizness

Mana pieredze: Pamet darbu valsts pārvaldē un attīsta savu zīmolu

Linda Zalāne, 01.08.2016

Jānis Leja

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ozols apvienojumā ar metāla detaļām – tāds ir zīmola Sens koks meistara Jāņa Lejas produktu rokraksts

Viņš pametis darbu valsts pārvaldē un nodevies darbam paša galdniecībā, kur darina dažādus ozolkoka dizaina priekšmetus un lolo sapni par produktu līnijas izstrādi, kurā uzsvars būs likts uz dažādiem galdiem – ēdamgaldiem, mazajiem kafijas galdiņiem, konsolēm. «Izvēlos dizaina mēbeles izgatavot no ozola, jo tā ir stabila vērtība. Man patīk dabīgs kokmateriāls, kur var redzēt koka plaisas un zaru vietas. Šīs nianses piešķir materiālam dzīvīgumu,» stāsta Jānis.

Sākumā Jānis dizaina lietas izgatavoja no veciem kokmateriāliem, kurus kāds bija izmetis kā nevajadzīgu lietu. «Braukāju apkārt pa laukiem un meklēju senas lietas. Tad apjautu, ka tas ir sava veida marodierisms, jo kādam jau tas pieder. Jāmeklē cits ceļš. Turklāt vecam, nezināmas izcelsmes kokam ir grūtāk izzināt tā vēsturi,» atminas Jānis. Viņš atrada tirgotāju, pie kura iegādājas ozola materiālu, reizēm arī oša.

Taujāts par pasūtījumu skaitu, Jānis teic, ka darba pietiek, bet, protams, vienmēr gribas vairāk. Latvijas problēma ir mazais tirgus un niecīgā pirktspēja.

Visu rakstu Atgriežas pie saknēm lasiet 1. augusta laikrakstā Dienas Bizness.