Mazais bizness

Mana pieredze: Pēta citiem un ražo paši

Anda Asere, 15.02.2016

Anna Ramata-Stunda un Mārtiņš Borodušķis

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Universitātes zinātnieku uzņēmumam SIA InCell ir divi darbības virzieni – in vitro jeb laboratorijas testēšana un šūnu transplantācijas produkta ražošana traumētiem sporta zirgiem

Abi uzņēmuma virzieni ir atšķirīgi, bet pagaidām komanda ar tiem veiksmīgi tiek galā. «Jaunu uzņēmumu gadījumā, ja tie piedāvā specifiskus produktus un pakalpojumus, darba diena nav astoņas stundas ilga. Pētniecības pakalpojumu virzienā var būt periodi, kad darāmā ir maz, tad maksimāli veltām laiku otram virzienam – braucam uz izstādēm ārzemēs stāstīt par savu produktu. Iespējams, augot lielākiem, tas būs sarežģītāk,» pieļauj Anna Ramata-Stunda, SIA InCell līdzīpašniece.

Uzņēmums palīdz ar konsultācijām un dažādiem testiem citām kompānijām izstrādāt jaunus produktus. Galvenokārt InCell orientējas uz kosmētikas un uztura bagātinātāju testēšanu, pārbaudot aktīvo vielu efektivitāti. Pēdējos gados šādiem produktiem nācis klāt papildu regulējums, kas spiež veikt dažādas izpētes darbības, lai pierādītu produktu efektivitāti, turklāt uz iepakojuma vairs nevar rakstīt to, kas nav pierādīts. Vēl stingrākas prasības ir uztura bagātinātājiem un medicīnas ierīcēm – brūču pārsējiem, kaulu implantiem utt. Anna uzsver, ka uzņēmuma lielākā priekšrocība ir tā, ka tas strādā arī ar maziem komersantiem, veicot nelielus pētījumus, no kuriem lielas kompānijas atteiktos.

Visu rakstu Pēta citiem un ražo paši lasiet 15. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru