Ražošana

Mana pieredze: Rotaļājas ar stiklu

Linda Zalāne, speciāli DB, 06.03.2019

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sudrabs, akmeņi un stikls – tāds ir stikla mākslinieka Gata Vasiļjeva izmantoto materiālu arsenāls, no kuriem viņš veido rotas Glass Wolf.

Gata Vasiļjeva darbs pēdējos 15 gadus bijis cieši saistīts ar stiklu. Sadarbībā ar citiem māksliniekiem viņš ir īstenojis virkni dizaina projektu, tostarp roku rokā ar stikla mākslinieku, zīmola an&angel radošo direktoru Arti Nīmani pirms sešiem gadiem izgatavoja pasaulē pirmo stikla velosipēdu, kas patlaban atrodas Honkongas dizaina muzejā. «Mēs ar Arti vēl šobrīd daudz sadarbojamies pie citiem projektiem, bet man jau vairākus gadus bija iekšējs sapnis par sava rotu zīmola izveidi un darbnīcu, kurā varēšu darīt to, ko vēlos. Lai gan iepriekš esmu strādājis arī ar metālu, stikls kā materiāls man šķiet interesantāks, turklāt vēlos izaicināt pats sevi, veidojot no tā aizvien smalkākas un smalkākas lietas – rotas, kuras patīk gan man, gan citiem. Manis gatavotās rotas ir kā mākslas darbi, pārsvarā tās ir vienā eksemplārā. Ļoti reti esmu kādai rotai izveidojis nelielu partiju,» stāsta zīmola Glass Wolf idejas autors, stikla mākslinieks G. Vasiļjevs.

Katrai lietai – savs pircējs

G. Vasiļjevs pirms aptuveni gada lēniem solīšiem sāka realizēt sen loloto sapni par rotu gatavošanu, kā arī atrada darbnīcu, kurā ļauties radošām izpausmēm. Zīmola Glass Wolf rotas tiek darinātas vēsturiskā, mākslinieciskas auras apveltītā vietā – Latvijas Mākslinieku savienības paspārnē esošajā radošajā kvartālā Kombināts Māksla. «Vietai ir nozīme, un šeit atmosfēra ir patīkama. Protams, gribētos, lai šeit apkārt darbotos vēl vairāk mākslinieku, lai vēsturiskā radošā aura tiktu saglabāta. Reizēm satieku sirmus kungus, kuri gremdējas atmiņās par to, kāda rosība šajā kvartālā bija pirms krietna laika. Klausos un priecājos,» teic G. Vasiļjevs, atzīstot, ka no biznesa viedokļa vēl ir iesācējs, jo tikai pagājušajā gadā nodibinājis savu SIA. Patlaban rotu gatavošanai viņš velta aptuveni divas nedēļas mēnesī, bet vēlētos nākotnē nodarboties ar to biežāk un intensīvāk. Taujāts, kā radās ideja par zīmola nosaukumu, G. Vasiļjevs teic, ka loģiski būtu sevi prezentēt kā stikla mākslinieku, izmantojot savu vārdu un uzvārdu, bet kopā tie ir diezgan gari, sarežģīti, līdz ar to viņš domājis par īsāku un kodolīgāku zīmola nosaukumu. «Citi prasa, kāpēc vilks. Skaidrojums ir vienkāršs. Mēs ģimenē cits citam esam devuši iesaukas no dzīvnieku pasaules personāžiem, un es esmu vilks. Savukārt manis darināto rotu zīmols ir Stikla vilks,» skaidro G. Vasiļjevs.

Visu rakstu lasiet 6. marta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru