Mazais bizness

Mana pieredze: Saskata biznesa iespējas jaunajās internetbanku drošības prasībās

Anda Asere, 04.04.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA Notakey saskata biznesa iespējas jaunajās internetbanku drošības prasībās, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

SIA Notakey izstrādā autentifikāciju sistēmu, kas ļauj ielogoties internetbankā, aizstājot tradicionālās kodu kartes un kalkulatorus ar drošu risinājumu viedtālruņos. Notakey iespējams izmantot ne vien iekļūšanai internetbankā un maksājumu apstiprināšanai, bet arī dokumentu, datoru, tīkla aizsardzībai uzņēmumā. Šo tehnoloģiju var izmantot arī dokumentu parakstīšanai. Šobrīd uzņēmums ir izstrādājis prototipu, ko testa režīmā sāks izmantot pirmie klienti, stāsta Jānis Graubiņš, SIA Notakey līdzīpašnieks.

ES direktīva paredz, ka no 2018. gada ierastās kodu kartes darbība būs ierobežota un maksājumi internetā būs jāapstiprina drošāk. Precīzas tehniskās prasības ES līmenī vēl nav zināmas, bet ir skaidrs, ka maksājuma apstiprināšanai jābūt divos līmeņos un drošākai nekā kodu kartei. Pagaidām Notakey prototipā iestrādāti divi autentifikācijas līmeņi. Nākotnes plānos ietilpst iekļaut tajā arī sejas atpazīšanas iespēju. 2015. gada sākumā Latvijas bankas sāka interesēties par dažādiem drošības risinājumiem, šī informācija nonāca līdz vienam no Notakey dibinātājiem – Ginta Kiršteina, kurš pirms vairākiem gadiem, strādājot Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā, ieviesa virtuālo elektronisko parakstu. Gints saskatīja iespēju un ieskicēja sākotnējo dizainu, kas varētu šo situāciju atrisināt, izmantojot mobilās ierīces. Lai izveidotu prototipu, viņš izstāstīja ideju savam brālim Jānim Kiršteinam, un abiem radās ideja par Notakey.

Visu rakstu Gatavi jaunajai regulai lasiet 4. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.