Martins Gauss: «Mēs tiekam apskausti»

2018. gada 03. jūlijs plkst. 8:20
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Runājot par vadības komandu, nacionālās aviokompānijas airBaltic valdes priekšsēdētājs Martins Gauss atzīmē, ka, viņam uzsākot darbu airBaltic, ir bijuši labi darbinieki, bet ne komanda. Taču tagad vadības komandu veido 13 cilvēki, kuri, airBaltic piedzīvojot gan grūtākus, gan vieglākus laikus, ļoti detalizēti saprot, «ko mēs darām», un nozarē izcilās komandas dēļ «mēs tiekam apskausti».

Ja tomēr viens vai vairāki no viņiem gribētu pieņemt citu, lielāku izaicinājumu, labāku darbu (tas ir noticis iepriekš, airBaltic vecākajai viceprezidentei personālvadības jautājumos Daigai Ērglei pametot komāniju pērnā gada nogalē), tad viņš šo izvēli atbalstīs.

Tai pašā laikā, viņaprāt, vadības komandai ir ļoti interesants darbs, jo airBaltic veicis lielāko CSeries pasūtījumu Eiropā. Līdz ar to kompānija iegūst starptautisku reputāciju, kādu šāda izmēra aviolīnijas iepriekš nav piedzīvojušas. Vaicāts, vai šī uzmanība turpināsies arī tad, kad Airbus pārņems CSeries programmu, vai arī Eiropas ražotājs airBaltic aizmirsīs, viņš saka: «Skatīsimies, kas notiks Fārnboro un Dubaijas aviošovos, kā šī lidmašīna tiks saukta tur.»

Tai pašā laikā Airbus ir apņēmies turpināt CSeries programmu, taču jebkurā gadījumā airBaltic stāsts jau ir uzrakstīts: «Tā ir kompānija, kas labi spējusi veikt pārmaiņas un ir inovatīva un gudra.»

Interesanti, ka vairāku kompāniju, tostarp JetBlue, dibinātājs Deivids Nīlimans iecerējis izveidot jaunu kompāniju (zemo cenu pārvadājumiem ASV), kas būtu balstīta tikai uz CS300 floti. «Nav lielāka komplimenta mūsu darbam,» saka M. Gauss.

LASI ARĪ: Pārliecībai par airbaltic ambiciozajiem mērķiem trūkst ciparu

Dalies ar šo rakstu