Transports un loģistika

Matīss ar Deutsche Bahn vadību pārrunā sadarbības iespējas

Dienas Bizness, 22.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Leipcigā, Starptautiskā transporta foruma ietvaros satiksmes ministrs Anrijs Matīss ticies ar Deutsche Bahn valdes priekšsēdētāju Dr. Rudigeru Grūbi, lai pārrunātu divpusējās sadarbības jautājumus, informēja Ministra padomniece komunikācijas jautājumos Līga Līce.

A.Matīss iepazīstinājis Deutsche Bahn vadītāju ar Satiksmes ministrijas redzējumu par iespējamo Latvijas lomu piegāžu ķēžu starp Ķīnu un Eiropu organizēšanā. Sarunas laikā uzsvērts, ka Latvija varētu būt ļoti efektīva loģistikas platforma starp Ķīnu, Centrālāziju un Ziemeļeiropas valstīm.

L. Līce norāda, ka Deutsce Bahn šobrīd ir uzņēmies vadošo lomu Eiropas loģistikas nozarē, kas balstīta ilgtermiņa sadarbībā ar Rietumeiropas un ASV vadošajiem ražotājiem, kam ir rūpnīcas Ķīnā. Kā piemērus sarunas laikā Dr. Grūbe minējis datortehnikas un elektrotehnikas piegādes uz Eiropas lielāko ostu Dīsburgā, kā arī Vācijas autoražotāju piegādes uz rūpnīcām Ķīnas ziemeļaustrumos.

Satiksmes ministrs aicinājis Deutsche Bahn valdes priekšsēdētāju uz sadarbību kravu plūsmu organizēšanā, izmantojot Latvijas tranzīta un loģistikas koridoru, kā arī aicinājis apmeklēt Latviju, tostarp piedalīties 2015.gadā plānotajā ministru un nozares līderu konferencē, kura norisināsies Rīgā, un kuras galvenais temats būs Eirāzijas sauszemes kravu koridoru attīstība.

Komentāri

Pievienot komentāru