Būve

Maxima vērtēs Biķernieku ielas tirdzniecības centra drošību

Lelde Petrāne, 29.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«SIA Maxima Latvija nav tirdzniecības centra Rīgā, Biķernieku ielā 121, attīstītājs vai īpašnieks, bet līdzīgi kā vairāki citi uzņēmumi ir potenciālais telpu īrnieks, ja projekta attīstītājs – Homburg Bikernieku Properties - varēs nodrošināt visu nepieciešamo darbu un ēkas būvniecības kvalitāti un varēs apliecināt ēkas drošību, saņemot visas nepieciešamās atļaujas un drošības atzinumus,» šodien izplatītā paziņojumā norāda mazumtirgotājs.

SIA Maxima Latvija nesāks darbu šajā Homburg Bikernieku Properties attīstītajā projektā, kamēr attīstītājs nebūs kvalitatīvi un atbilstoši visām normatīvo aktu prasībām pabeidzis visus būvniecības darbus un saņēmis nepieciešamos atbildīgo iestāžu atzinumus un atļaujas, ka ēka ir pieņemta ekspluatācijā un tā ir droša cilvēkiem. Pēc tam, kad attīstītājs būs nodevis ēku ekspluatācijā, SIA Maxima Latvija piesaistīs arī neatkarīgus būvekspertus, lai papildu pārliecinātos par ēkas drošību cilvēkiem, apgalvo mazumtirgotājs.

Kā vēstīts, Rīgas pilsētas būvvalde uzdevusi Maxima XX lielveikala Biķernieku ielā būvniekiem nomainīt tērauda nesošo konstrukciju savienojumu vietās izmantotās neatbilstošās skrūves un uzgriežņus, kas var būtiski ietekmēt būves stabilitāti, aģentūrai LETA pastāstīja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Būvvaldes vadītājs norādīja, ka ēkas būvnieki jau ir iesnieguši apliecinājumu par būves gatavību ekspluatācijai, tāpēc sāktas nepieciešamās pārbaudes. To laikā būvinspektoriem nav izdevies gūt pārliecību par nesošajās konstrukcijās izmantoto skrūvju izcelsmi un kvalitāti, tāpēc būvvalde vērsusies Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) ar lūgumu veikt pārbaudi, un šī rīcība attaisnojusies.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) kompānijas Homburg Bikernieku Properties attīstītajā Maxima XX lielveikalā Biķernieku ielā 121 konstatējis, ka nesošajām konstrukcijām paredzētajām skrūvēm nav marķējuma SB, kā arī atbilstoša skrūvju stiprības rādītāja.

Pārbaudes laikā būvlaukumā šīm skrūvēm arī nebija pieejama ražotāja deklarācija, kas saskaņā ar Eiropas Komisijas regulu ir vienīgais likumīgais dokuments, kas apliecina būvmateriāla atbilstību prasībām. Būvnieki uzrādījuši piegādātāja atbilstības deklarāciju, taču, veicot pārbaudi pie piegādātāja, PTAC nav saņēmis nekādu informāciju par šo skrūvju ražotāju. Šīs skrūves nav izmantojamas tērauda nesošo konstrukciju stiprināšanai, uzsvēra PTAC.

Centra pārstāvji par konstatēto nekavējoties informējuši Rīgas pilsētas būvvaldi, kas uzdevusi būvniekiem šīs nepilnības novērst un nomainīt neatbilstošās skrūves.

«Tāpat jānorāda, ka visās ēkās, kurās šobrīd atrodas SIA Maxima Latvija veikali, ir veiktas sākotnējās vizuālās apsekošanas un pamatpārbaudes, un defekti, kas varētu apdraudēt ēku ekspluatāciju, nav atklāti,» izplatītajā paziņojumā norāda Maxima Latvija.

«Vienlaikus, piesaistot sertificētus un neatkarīgus ekspertus, tiek veiktas padziļinātas visu Maxima Latvija veikalu ēku ārpuskārtas pārbaudes atbilstoši noteiktam grafikam. Tāpat tiek risināti dažādi tehniskie jautājumi, kas saistīti ar ēku, teritorijas un iekārtu ekspluatāciju un apstākļu uzlabošanu ēkās.

Tāpat pašlaik turpinās un jau tuvākajā laikā tiks pabeigta visu veikalu ugunsdrošības signalizācijas sistēmu pārbaude, kam sekos tehnisko uzlabojumu veikšana. Īpašs akcents tiek likts arī uz darba drošības un ugunsdrošības sistēmas pilnveidošanu, tostarp visos veikalos ir notikušas ugunsdrošības praktiskās mācības visiem veikalu darbiniekiem un nomniekiem,» informē mazumtirgotājs.

Homburg Bikernieku Properties attīstītā objekta Mežciemā, Biķernieku ielā 121, galvenais būvuzņēmējs ir SIA Selva būve, bet objekta projektētājs ir SIA Arhitektu firma Kubs.

Komentāri

Pievienot komentāru