Enerģētika

Metalurga akcijas zaudējušas 40% vērtības

Vēsma Lēvalde, Ieva Mārtiņa, 19.02.2013

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Liepājas metalurga vadība neizslēdz iespēju piesaistīt investoru. Esošo akcionāru ieguldījumu vērtība sarukusi par 40%

Kopš 2013.gada 22.janvāra a/s Liepājas metalurgs akciju cenu samazinājusies par 39%, noslīdot līdz 0,94 latiem ar vienu akciju, liecina Nasdaq OMX dati. Tādējādi par 9,5 miljoniem latu dažu dienu laikā ir samazinājusies arī trīs lielāko Liepājas metalurga akcionāru kopējā ieguldījumu vērtība. Tajā skaitā 49% akciju īpašnieks Sergejs Zaharjins zaudējis piecus miljonus latu, liecina DB aplēses.

Uzņēmuma akciju vērtības tālākās tendences atkarīgas no tā, kā tiks risinātas finanšu problēmas. «Uzņēmuma vadība izskata visus iespējamos variantus, lai izietu no krīzes, tajā skaitā neizslēdz arī investora piesaisti,» DB atzina Liepājas metalurga akcionārs Iļja Segals, kura ieguldījumu vērtība dažu dienu laikā sarukusi par vairāk nekā diviem miljoniem latu.

«Labākais risinājums ir valstij pārņemt Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam piederošās akcijas valsts galvojuma apjomā un meklēt investoru, kurš būtu gatavs sakārtot ražošanu un uzņēmuma finanses. Akciju pārņemšana jābalsta uz padziļinātā audita rezultātiem, jo «nešaubos, ka audits parādīs pārkāpumus», pārliecināts viens no uzņēmuma akcionāriem Kirovs Lipmans.