Atpūta

Mežaparkā izvietota foto siena ar uzgleznotām 3D ilūzijām

Monta Glumane, 18.03.2019

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tuvojoties Starptautiskajam 3D mākslas festivālam «Rīgas ilūzijas», kas norisināsies kultūras un atpūtas parkā «Mežaparks», festivāla organizators – SIA «Rīgas meži» ir izvietojis parkā neparastu fotografēšanās sienu ar optiskām ilūzijām.

Objekts ir izvietots parka galvenajā alejā, kas ved no Rīgas Zooloģiskā dārza uz Ostas prospektu.

Foto siena piedāvā parka apmeklētājiem kļūt par divu sižetu dalībniekiem. Pirmais sižets ir veltīts meža un dzīvnieku tēmai, savukārt otrajā sižetā redzama režisora Roberta Zemecka kulta filmas «Atpakaļ nākotnē» («Back to the Future») aina.

Nostājoties konkrētā punktā, cilvēks var kļūt par 3D zīmējumā attēlotās ainas dalībnieku. Skatoties uz 3D attēliem caur telefona vai fotokameras objektīvu, zīmējums rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet «dzīvs» - reāls.

Foto sienas optisko ilūziju autori ir 3D mākslinieki no Sanktpēterburgas – Viktors Puzins un Marija Kudaševa. Kā informē SIA «Rīgas meži, tad par stenda apgleznošanu mākslinieki nesaņēma honorāru, bet uzņēmums iegādājās stendu izgatavošanai nepieciešamos materiālus.

SIA «Rīgas meži» ar māksliniekiem sadarbojas jau kopš 2014. gada, kad «Mežaparkā» tika izveidots pirmais Latvijā 3D gleznojums uz asfalta – «Alnis».

Aprīļa beigās SIA «Rīgas meži» plāno izvietot vēl vienu foto sienu ar 3D gleznojumu ilūzijām Esplanādē.

Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls «Rīgas ilūzijas» ir vienīgais šāda veida festivāls Baltijā, kura laikā 16 starptautiski atzīti mākslinieki Rīgā, kultūras un atpūtas parka «Mežaparks» teritorijā uz asfalta veidos lielformāta 3D gleznojumus.

Komentāri

Pievienot komentāru