Mežizstrādes uzņēmums Stiga RM turpina attīstīt bijušo Kurzemes finiera rūpnīcu 

Tukuma novada mežizstrādes uzņēmuma SIA Stiga RM apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 9,26 miljonus eiro, kas ir par 4% vairāk nekā iepriekšējā gadā apgrozītie 8,96 miljoni eiro, liecina Firmas.lv informācija.

LETA, 22.08.2016

Andris Ramoliņš

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Uzņēmuma peļņa saruka dubulti - no 865 205 eiro 2014.gadā līdz 350 707 eiro pērn.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, pērn, kā arī šogad akcentēts darbs pie 2014.gadā iegādātās rūpnīcas Kuldīgā jeb kādreizējā Kurzemes finiera ražošanas izvēršanas. Rūpnīcā tika sākta bērza saplākšņa ražošana, gatavā produkcija tiek eksportēta uz vairākām Eiropas un pasaules valstīm. Lai nodrošinātu rūpnīcai prognozējamus finierkluču piegādes apjomus, sabiedrība sāka dalību nozares programmā Iespējas, iegūstot tiesības iegādāties arī AS Latvijas valsts meži kokmateriālus.

Šogad Stiga RM Kuldīgas rūpnīcā plāno būvēt jaunas ražošanas ēkas, uzstādot tajās laminēšanas ražošanas cehu. Sākot laminēta bērza saplākšņa ražošanu, uzņēmums plāno palielināt gatavās produkcijas tirdzniecības apjomus un apgrozījumu.

Tāpat sabiedrība turpināja veikt mežizstrādi un apaļkoku tirdzniecību no saviem meža īpašumiem, piegādājot bērza finierklučus arī bērza saplākšņa rūpnīcai. Turpinot meža zemju iepirkšanu, piederošo īpašumu platība pārsniedza 5000 hektārus. Tika turpināta apaļkoku pārdošana un kokmateriālu pārvadājumu pakalpojumu sniegšana Latvijas Valsts mežiem, SIA Metsaliitto Latvia un SIA Kureks. 2016.gadā plānots vecākos kokvedējus nomainīt ar jauniem.

Stiga RM 2014.gadā uz nomas tiesībām pārņēma maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris rūpnīcu Kuldīgā, kurā iepriekš tika ražots lēts saplāksnis. Uzņēmuma mērķis toreiz tika definēts kā pārorientēšanās uz augstas kvalitātes produkcijas ražošanu eksporta tirgiem Lielbritānijā un Vācijā.

Stiga RM reģistrēts Tukuma novadā 2004.gadā. Tā pamatkapitāls ir 1,920 miljoni eiro, nodarbināto skaits pērn - 67.

Stiga RM īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir Andris Ramoliņš.

Jaunākais izdevums