Pārtika

Miljons kaviāra ražošanā

Sandra Dieziņa, 25.07.2012

Avots: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA RR Fish īstenojusi teju miljonu vērtu projektu akvakultūrā, kas paredz kaviāra ražošanu.

Mārupes pagastā esošā zivaudzētava darbu sāka pirms pusgada, un šobrīd tajā aug un attīstās ap 35 tūkstoši storu, ko uzņēmums audzē kaviāra iegūšanai. Kaviāra iegūšanu plānots sākt pēc aptuveni diviem gadiem, saražojot 100 t zivju gaļas un 3 t kaviāra gadā. Kopējās projekta izmaksas ir ap 930 tūkstoši Ls, no tā ES līdzfinansējums - 60%, ko Lauku atbalsta dienests kompānijai jau atmaksājis.

RR Fish ražošanā izmanto tehnoloģiju, kas aizgūta no baltkrievu kolēģiem. «Mēs balstāmies uz ozonu kā pamatlīdzekli ne tikai ūdens dezinfekcijai, bet arī attīrīšanai,» tehnoloģijas pamatus skaidro RR Fish valdes loceklis Juris Veidemanis. Latvijā līdzīgu tehnoloģiju pēc publiski pieejamās informācijas līdz šim neviens neesot izmantojis. Līdzīga gan adaptēta Baltkrievijā, tiesa, mazākā mērogā. Sākumā uzņēmums darbojies dīķsaimniecībā, bet secināts, ka storu audzēšana šajā segmentā neļaus gūt lielus ienākumus, tāpēc nolemts attīstīties, pievēršoties jaunai tehnoloģijai. Uzņēmuma īpašniekiem pievilcīgs bijis arī Eiropas zivsaimniecības fonda pēdējos gados atvēlētais finansējums nozarei - ap 100 miljoniem Ls, to skaitā investīcijām akvakultūrām, kas devis cerību izvērst šādu biznesu. Ja nebūtu Eiropas naudas, visticamāk, šis projekts nebūtu īstenots, pieļauj RR Fish valdes loceklis.

Uzņēmumā pielietotā tehnoloģija atšķiras no vairākuma Latvijas akvakultūras uzņēmumu ar to, ka stores tiek audzētas noslēgtā ūdensapgādes ciklā, izmantojot recirkulācijas sistēmu. Šī tehnoloģija paredz zivis intensīvi izaudzēt līdz noteiktam svaram un pēc kaviāra iegūšanas šo zivju gaļa tiks nogādāta tirdzniecībā. Jāpiebilst, ka RR Fish metode ļaujot iegūt kvalitatīvāku kaviāru atšķirībā no citiem tirgus dalībniekiem, kas kaviāru iegūst, tās periodiski slaucot, taču šie ikri pasaules tirgos kotējoties pakāpi zemāk. Pasaulē iespējas dabā iegūt kaviāru ir būtiski samazinājušās un pieprasījums pēc šīs delikateses ir lielāks nekā piedāvājums, tāpēc šī tehnoloģija strauji attīstās. RR Fish biznesa plāns paredz kaviāru iegūt 2,5-3 gadu laikā, zivīm sasniedzot 10-12 kg dzīvsvaru.

Komentāri

Pievienot komentāru