Likumi

Ministre: Liegums «ofšoriem» piedalīties publiskajos iepirkumos nav atbalstāms

LETA, 05.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#«Ja prezidents izsludinās likuma grozījumus, jārēķinās ar tiesvedību, jo likuma grozījumi pauž nevienlīdzīgu attieksmi pret uzņēmējiem.»

Saeimas lēmums liegt «ofšoriem» piedalīties publiskajos iepirkumos nav atbalstāms un tas draud ar tiesvedību, norāda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Saeima šā gada 1.februārī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, ar kuriem publiskajos iepirkumos liegts piedalīties zemu nodokļu valstīs reģistrētiem uzņēmumiem, kā arī šādiem uzņēmumiem lielā mērā piederošiem pretendentiem no Latvijas. Attiecīgos priekšlikumus bija iesniegusi VL-TB/LNNK Saeimas frakcija.

Finanšu ministrija (FM), Iepirkumu uzraudzības birojs un juristi izvērtēja Saeimas lēmumu un secināja, ka tas neatbilst starptautisko tiesību normām.

«No uzņēmuma reģistrācijas vietas vien nedrīkst ierobežot viņu saimniecisko darbību. Cita lieta ir, ja tiek konstatēta izvairīšanās no nodokļu nomaksas vai tiek legalizēti līdzekļi. Bet reģistrācijas vieta nevar būt iemesls, lai uzņēmumu izslēgtu no iepirkuma,» uzsvēra finanšu ministre.

FM gatavo pamatojumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, lai viņš izvērtē ministrijas argumentus, pirms izsludināt likuma grozījumus.

«Ja prezidents izsludinās likuma grozījumus, jārēķinās ar tiesvedību, jo likuma grozījumi pauž nevienlīdzīgu attieksmi pret uzņēmējiem,» piebilda Reizniece-Ozola.

Partija «Vienotība» un Zaļo un zemnieku savienība pēc būtības atbalsta rosinājumu par liegumu «ofšoriem» piedalīties iepirkumos, bet pauda bažas, ka Saeimā atbalstītā regulējuma iespējamā pretruna ar Eiropas Savienība direktīvu var Latvijai atnest sodu.

Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) atbalsta Saeimas pagājušajā nedēļā galīgajā lasījumā pieņemtos grozījumus likumā, ar kuriem aizliegts publiskajos iepirkumos piedalīties zemu nodokļu valstīs reģistrētiem uzņēmumiem, kā arī šādiem uzņēmumiem lielā mērā piederošiem pretendentiem no Latvijas, sacīja LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

Ofšorus izmet no iepirkumiem

Komentāri

Pievienot komentāru