Enerģētika

Minstinās ar gāzes tirgus liberalizāciju

Līva Melbārzde, 20.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas gāzes tirgus liberalizācijas tālākie soļi varētu būt zināmi vēl tikai pēc dažiem mēnešiem.

To pēc vairākas stundas ilgušās valdības slēgtās sēdes teica ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Viņš norādīja, ka Ekonomikas ministrija (EM) ir prezentējusi valdībā trīs Latvijas gāzes tirgus liberalizācijas modeļus, kurus pieļauj Eiropas Savienības 3. Enerģētikas pakete, taču viena vienkārša lēmuma te neesot, tāpēc EM tuvākajā laikā vēl padziļināti analizēs visus trīs risinājumus no juridiskā un finansiālā viedokļa.

Ekonomikas ministrs atteicās nosaukt, kuram no trim pieļaujamajiem tirgus liberalizācijas modeļiem EM dod priekšroku. Ar konfidenciālu informāciju gāzes tirgus liberalizācijas sakarā, kas liedz sniegt plašākus komentārus, atrunājās arī premjers Valdis Dombrovskis.

Nerunīgs bija arī a/s Latvijas gāze (LG) šefs Adrians Dāvis, kas tikai norādīja uz jau agrāk sacīto, ka ES 3. Enerģētikas pakete pašlaik Latvijas gāzes tirgu nemaz liberalizēt neliek, vēl jo vairāk tāpēc, ka LG jau tagad nodrošina trešajai pusei pieeju gāzes infrastruktūrai – tas notiek tādējādi, ka Inčukalna pazemes gāzes krātuvē tiek glabāta dabasgāze ne tikai Latvijas, bet arī kaimiņvalstu vajadzībām.

Komentāri

Pievienot komentāru