Tehnoloģijas

Mobile World Congress akcentē planšetdatoru uzvaras gājienu

Sanita Igaune, speciāli Db.lv no Barselonas, 26.02.2013

Foto: Sanita Igaune, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Tehnoloģiju ražotāji šobrīd spēkojas pasaules vadošajā mobilo tehnoloģiju kongresā Mobile World Congress (MWC), kas no 25.februāra līdz 28.februārim norisinās Barselonā.

Izstāde galvenokārt akcentē planšetdatoru uzvaras gājienu, kas manāmi teju katrā ražotāja stendā, tāpat ir papildināts mobilo telefonu piedāvājums, kā arī pieejama plašāka informācija par NFC risinājumu, kas sniedz iespēju mobilo tālruni izmantot kā maksājuma rīku.

Tāpat MWC iezīmē mākonskaitļošanas ciešāku sasaisti ar mobilajām ierīcēm.

MWC pasākuma ietvaros Samsung Electronics prezentēja 8 collu planšetdatoru GALAXY Note 8.0. Latvijā planšetdators tirdzniecībā varētu būt pieejams no aprīļa vidus un tā cena būs aptuveni 350 Ls. Kompānija pasākuma prezentēja arī Samsung mājas mediju centra risinājumu HomeSync, kas savietojamībai ar Android operētājsistēmas ierīcēm, kalpo kā centrālais risinājums dažāda veida satura glabāšanai, koplietošanai un straumēšanai HD televizorā.

Ar ultra high definition (Ultra HD) bezvadu pārraides tehnoloģiju izstādē iepazītināja LG, kas, piemēram, dod iespēju lietotājiem spēlēt spēles un citu viedtālruņu saturu HD televizoros, izmantojot bezvadu datu pāraidi.

Tikmēr Nokia šogad MWC izstādes ietvaros prezentēja četrus jaunus produktus - Nokia Lumia 720 un Nokia Lumia 520 viedtālruņus ar Windows Phone 8 operētājsistēmu un zemcenas mobilos tālruņus Nokia 105 un Nokia 301.

MWC ir gada lielākais mobilo tehnoloģiju pasaules notikums. 25.februārī pasākumu apmeklēja ap 67 tūkst. cilvēku.