Likumi

Mudina apsardzes komersantus saņemt jaunā veida licences

Lelde Petrāne, 31.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts policija vērš uzmanību, ka pirmās un otrās kategorijas speciālās atļaujas apsardzes pakalpojumu sniegšanai ir derīgas tikai līdz 2017.gada 1.janvārim.

2014.gada 13.februārī tika pieņemts jauns Apsardzes darbības likums, kas stājās spēkā 2014.gada 20.martā, tomēr atsevišķas likuma prasības stājas spēkā tikai no 2017.gada 1.janvāra.

Saskaņā ar Apsardzes darbības likuma pārejas noteikumu 3., 4. un 5.punktu – apsardzes komersantiem, kuriem iepriekš izsniegtas pirmās un otrās kategorijas speciālās atļaujas apsardzes pakalpojumu sniegšanai, ir jāsaņem jaunas licences atbilstoši Apsardzes darbības likuma prasībām līdz 2017.gada 1.janvārim. Ja tas netiek izdarīts, iepriekš izsniegtās licences jānodod Valsts policijai un jāizbeidz apsardzes pakalpojumu sniegšana.

Proti, sākot ar 2017.gada 1.janvāri, apsardzes pakalpojumus būs tiesīgi sniegt tikai tie komersanti, kuri būs saņēmuši jaunā parauga speciālās licences noteiktu apsardzes pakalpojumu sniegšanai. Apsardzes darbības likums paredz četrus galvenos apsardzes pakalpojumu veidus: apsardzes tehnisko sistēmu ierīkošana, fiziskā apsardze, tehniskā apsardze un inkasācijas apsardze. Katram no šiem veidiem tiek izsniegta atšķirīga, atbilstoša licence.

Šobrīd Latvijā darbojas 553 apsardzes komersanti, tomēr tikai 179 no tiem ir saņēmuši jaunā parauga licences. Tāpēc Valsts policijas licencēšanas komisija aicina apsardzes komersantus laicīgi iesniegt nepieciešamos dokumentus jaunā veida licences saņemšanai, kā arī ņemt vērā, ka iesnieguma izskatīšana var aizņemt laiku līdz vienam mēnesim. Nepieciešamības gadījumā termiņš var tikt pagarināts pat līdz četriem mēnešiem.

Tāpat Valsts policija vērš uzmanību, ka no 2017.gada 1.janvāra, iepriekš izsniegto pirmās un otrās kategorijas apsardzes darbības licenču izmantošana, tātad arī apsardzes pakalpojumu sniegšana, būs uzskatāma par nelicencētu uzņēmējdarbību, par ko paredzēta administratīvā atbildība.

Komentāri

Pievienot komentāru