Finanses

Naftas cena atgūstas pēc lielākajiem zaudējumiem trīs nedēļu laikā

Žanete Hāka, 28.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pirmdien Ziemeļjūras naftas Brent cena pakāpās pēc pagājušajā nedēļā gūtajiem lielākajiem zaudējumiem kopš aprīļa sākuma, raksta Bloomberg. Arī ASV vieglās jēlnaftas WTI cena pēc pagājušās nedēļas krituma pieauga.

Brent cena jūnija piegādēm pakāpās par 0,6% līdz 110,2 dolāriem par barelu. Naftas cena piektdien sasniedza 109,58 dolārus par barelu, sarūkot par 0,7%, kas ir lielākais kritums kopš 7. aprīļa.

Savukārt WTI cena jūnija piegādēm palielinājās par 92 centiem līdz 101,52 dolāriem par barelu. Pagājušajā nedēļā WTI cena saruka par 3,6%.

«Naftas cenas šonedēļ būs augstākas, ko veicinās tirgus spiediens saistībā ar Krievijas un Ukrainas situāciju,» norāda Manaar Energy Consulting and Project Management eksperts Robins Mailzs. «Tirgū saistībā ar to pastāv bažas,» viņš norāda.

«Cenu atbalsta neskaidrība saistībā ar Krievijai piemēroto sankciju plašumu un ietekmi,» saka Jefferies Bache vecākais brokeris Kristofers Beljū. «Vēl viens no būtiskiem jautājumiem ir – kā Krievija varētu par šīm sankcijām atdarīt,» uzsver eksperts.

Pirmdien Eiropas Savienības valstu pārstāvji tiekas, lai paplašinātu to cilvēku sarakstu, kuru aktīvi tiek iesaldēti un kuriem tiek piemēroti ceļojumu ierobežojumi. Sankcijas skars 15 Krievijas iedzīvotājus.