Finanses

Naftas cenai straujš kritums

Žanete Hāka, 11.10.2013

Foto: AFP/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Naftas cena piektdien strauji saruka, reaģējot uz Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (IEA) ziņojumu par nākamā gada pieprasījumu, raksta MarketWatch.

Ziņojumā IEA prognozē, ka šajā gadā pasaules naftas pieprasījums pieaugs par vienu miljonu barelu dienā, kas ir par 100 tūkstošiem barelu vairāk nekā aģentūras iepriekš izteiktajās prognozēs. Savukārt nākamā gada pieprasījuma prognoze atstāta iepriekšējā līmenī – 1,1 miljons barelu dienā.

Kaut arī naftas piegādes apjomi no OPEC valstīm pagājušajā mēnesī saruka par 645 tūkstošiem barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 2011. gada oktobra, IEA skaidro, ka valstis, kas neietilpst OPEC, sedza šo kritumu. Nākamgad aģentūra paredz piegādes apjomu pieaugumu no OPEC neietilpstošo valstu puses, sasniedzot 1,7 miljonus barelu dienā, kas ir par 360 tūkstošiem barelu vairāk nekā aģentūras iepriekšējā prognozē maijā. Šāds piegādes apjomu pieaugums veicinātu straujāko gada apjomu pieaugumu kopš 1970. gadiem.

Rezultātā piektdien ASV vieglās jēlnaftas WTI cena novembra piegādēm saruka par 1,02% līdz 101,98 dolāriem par barelu, savukārt Brent markas nafta novembra piegādēm samazinājās par 0,11% līdz 111,71 dolāram par barelu.

Komentāri

Pievienot komentāru