NBS par 13 miljoniem eiro pirks ieročus un citu bruņojumu

2018. gada 11. janvāris plkst. 12:51
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir noslēguši vispārīgo vienošanos un pasūtījuma līgumu ar Vācijas kompāniju Heckler & Koch GmbH par triecienšauteņu G-36 iegādi, informē Aizsardzības ministrijas pārstāve Mairita Senkevicina.

Papildus triecienšautenēm G-36, vispārīgā vienošanās un līgums paredz arī cita bruņojuma iegādi. Līgums ir noslēgts uz septiņiem gadiem un tas paredz ieroču iegādi Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes vajadzībām. Kopējā iepirkuma līguma summa veido vairāk nekā 13 miljonus eiro (bez PVN). Pirmās ieroču piegādes gan Nacionālo bruņoto spēku, gan Valsts robežsardzes vajadzībām ir plānotas 2018. gadā.

«Triecienšauteņu G-36 iegāde un pārējo līgumā iekļauto ieroču iegāde nodrošinās Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes karavīrus, kā arī robežsargus ar viena veida un modernākiem ieročiem. Tas ir vēl viens solis ciešākas sadarbības un attīstības virzienā, ko bijām apņēmušies pildīt un šobrīd pildām,» norāda aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Ar triecienšautenēm G-36 Nacionālajos bruņotajos spēkos ir apbruņoti regulāro spēku vienību karavīri, pakāpeniski ar tām tiek pārapbruņotas arī Zemessardzes vienības, nomainot triecienšautenes AK-4.

Saskaņā ar Valsts aizsardzības koncepciju Nacionālo bruņoto spēku likumā paredzētajos valsts apdraudējuma gadījumos Valsts robežsardze piedalās valsts aizsardzības nodrošināšanā, pārejot Nacionālo bruņoto spēku sastāvā un pildot tiesību aktos un rīcības plānošanas dokumentos noteiktos uzdevumus. NATO standartiem atbilstošu un Nacionālo bruņoto spēku lietojumā esošu triecienšauteņu G-36 iegāde ļauj plānot savstarpējo savietojamību bruņojuma jomā miera laikā un apdraudējuma gadījumos.

ionālie bruņotie spēki triecienšautenes G36 lieto kopš 2006.gada, tostarp starptautisko operāciju rajonos Āzijā un Āfrikā. 2016.gadā līgumu par triecienšauteņu G-36 iegādi noslēdza Lietuvas Bruņotie spēki un arī Francijas Nacionālās policijas speciālā vienība Brigade Anti-criminalite.

Dalies ar šo rakstu