Nekā personīga: Videokameras Plataci pēdējo reizi fiksē savās mājās Baltezerā 

Videokameras fiksējušas, ka advokāts Ainārs Platacis pazušanas dienā uz brīdi ieradies savās mājās Baltezerā. Policija atmetusi versiju, ka A. Platacis pazušanu inscenējis, lai slēptos, svētdien vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Lelde Petrāne, 2010. gada 30. maijs plkst. 19:34

No Nekā personīga sižeta

Turpat nedēļa pagājusi kopš mīklainos apstākļos pazudis elites advokāts A. Platacis. Lai gan viņa automašīna pamesta atrasta Muceniekos, policijas pagaidām spēcīgākā darba versija ir, ka pret pretrunīgās lietās iesaistīto advokātu pastrādāts noziegums viņa privātmājā Baltezerā, noskaidrojuši raidījuma veidotāji.

Pirmdienas vakarā pēc septiņiem A. Platacis esot atvadījies no kolēģiem, sakot, ka dodas mājās. Iesēdies biroja melnajā Mercedes automašīnā un devies uz Baltezeru.

Iepriekš izskanējušo informāciju, ka māju tā arī A. Platacis tovakar nav sasniedzis, apgāžot A. Platača kaimiņa uzņēmēja Jūlija Krūmiņa īpašumā uzstādīto videonovērošanas kameru ieraksts. Kamera fiksējusi, ka apmēram 19.40 Platacis tovakar ir iegriezies mājās. Taču pēc nepilnām desmit minūtēm devies atkal prom.

Jūlija Krūmiņa mājas sargs Nekā personīga stāstījis, ka visas novērošanas kameras galvenokārt fiksē iespaidīgo uzņēmēja īpašumu, taču vārtu kamerā ieraugāms arī Priedkalnes viens no centrālajiem ceļiem. Tieši pa šo ceļu tovakar Platača auto ar īsu laika atstarpi braucis abos virzienos. Šī informācija jau nonākusi policijas rīcībā.

Platača villā, kas reģistrēta uz mātes vārda, advokāts esot dzīvojis viens. Tajā neesot uzstādīta video novērošana, kas precīzi aprakstītu tā vakara norisi. Tāpēc versijas, kāpēc A. Platacis steigā māju atstājis, esot vismaz divas. Viena - viņš devies uz kādu jau iepriekš nozīmētu tikšanos un mājās iegriezies, lai kaut ko paņemtu, otra - A. Plataci kāds sagaidījis mājās un piespiedis tālāk doties kopā. Telefona zvans, kas būtu mainījis viņa plānus vismaz salonā atstātajā mobilajā telefonā nav atskanējis -pēdējās stundās A. Platacis ne ar vienu telefoniski neesot sazinājies.

A. Platača vadīto automašīnu atrada netālu no viņa dzīvesvietas Muceniekos. Tā bijusi pamesta tā, it kā īpašnieks izkāpis laukā tikai uz brīdi. Salonā bijis dators, mobilais telefons, naudas maks, gan bez skaidras naudas, bet ar banku kartēm, un žakete. Mašīna bijusi vaļā, atslēga atradusies aizdedzē. Aculiecinieki stāstījuši, ka auto pie kāda uzņēmuma vārtiem pamests jau drīz pēc tam, kad tas patraucās garām Jūlija Krūmiņa mājai. Tātad viss risinājies kādas 20 – 30 minūtes.

Kā norādīja Nekā personīga, Mucenieki, kuru teritorijā automašīna atstāta, ir neviendabīgs rajons. Te izmitina ne tikai bēgļus, kas nonākuši Latvijas teritorijā, te ir arī apsargājamu greznu villu ciemats. Apsargs, kurš dežūrējis arī pirmdienas vakarā, dārgo A. Platača Mercedes automašīnu šai ciematā neesot redzējis.

Neiebraucot sargu stingri uzraudzītajā teritorijā, pašā Sunīšu ezera krastā ir atpūtas komplekss Ezerkrasts, piebilda raidījums. Tajā ir arī elitārs restorāns. Iespējams, ka tikšanās advokātam bijusi nozīmēta tur. Nekā personīga sastaptā atpūtas kompleksa administratore A. Plataci gan tovakar neesot redzējusi. Iespējams, ka tikšanās Ezerkrastos bija ieplānota iepriekš, taču līdz turienei advokāts nenonāca. Kartē redzams, ka atpūtas komplekss bijis pavisam netālu no vietas, kur atrasts A. Platača Mercedes.

Otra, pēc policijas domām, spēcīga versija: noziegums - nolaupīšana vai pat slepkavība, pret A. Plataci varētu būt pastrādāta pie viņa mājas vai mājā.

Esot pazīmes, kas liecina: izbraucot no privātmājas Priedkalnē A. Platača automašīnai sekots. Vai pie stūres tobrīd bija pats A. Platacis, vai kāds cits, tikšot noskaidrots ekspertīzē, ko līdz šim kavēja fakts, ka salons bija salijis, jo abi automašīnas logi bija atstāti vaļā. Ekspertīzi valsts policija lūgšot veikt kolēģiem no Lietuvas.

«Līdz šim šai lietā jau iesaistījušies prāvi papildspēki, arī no zemessardzes, armijas un valsts meža dienesta. Meklējumi Platača dzīves vietas un atstātās automašīnas tuvumā nav vainagojušies panākumiem. Policija faktiski ir atmetusi versiju, ka Platacis pazušanu inscenējis, lai slēptos,» vēstīja raidījums.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

Aktīvā atpūta dabā ir jaunzēlandiešu filozofija un reliģija, ja gribat to izbaudīt...

Vivid Tech rada interaktīvas cenu zīmes, kas rāda ne tikai produkta cenu,...

Ar kokogļu ražošanu Rēzeknes uzņēmums Baibiņa nodarbojas jau vairāk nekā piecus gadus....

No šīs sadaļas
2010. gada 30. maijs plkst. 11:46

Simtiem blondu Latvijas sieviešu soļoja caur galvaspilsētu Rīgu, mēģinot atbalstīt nacionālo...

2010. gada 29. maijs plkst. 14:03

Sieviešu veļas ražotāja SIA V.O.V.A. pievērsusies greznākas un krāsainākas veļas kolekciju...

2010. gada 29. maijs plkst. 12:46

Turpmāk Ventspils akvaparku sauks par Pludmales akvaparku, bet Ventspils peldbaseinu – Ūdens...

2010. gada 29. maijs plkst. 12:29

Ventspilī sākta projekta «Pievedceļi Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem...

2010. gada 29. maijs plkst. 10:24

«Internetā darbojas daži cilvēki, ko es saucu par vēmējiem, rakstīdami tracinošus...

2010. gada 29. maijs plkst. 9:52

«Vismaz attiecībā uz HES tā cīņa bija pareiza,» atbildot uz laikraksta Diena...

2010. gada 28. maijs plkst. 18:00

Rīgas dome par 662 tūkstoši eiro jeb 465 tūkstošiem Ls pētīs plūdu draudus...

2010. gada 28. maijs plkst. 16:51

Valmieras rajona tiesa atzinusi par maksātnespējīgu rapšu pārstrādes a/s Baltic Holding Company...

2010. gada 28. maijs plkst. 16:14

Līdz šī gada septembrim turpināsies sabiedriskā apspriešana Kandavas domes ierosinājumam...

2010. gada 28. maijs plkst. 12:43

Piektdien plkst.18.30 Rīgā notiks Krievijas Valsts domes priekšsēdētāja vietnieka un Krievijas...