Nekā personīga: Videokameras Plataci pēdējo reizi fiksē savās mājās Baltezerā 

Videokameras fiksējušas, ka advokāts Ainārs Platacis pazušanas dienā uz brīdi ieradies savās mājās Baltezerā. Policija atmetusi versiju, ka A. Platacis pazušanu inscenējis, lai slēptos, svētdien vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Lelde Petrāne, 30.5.2010

No Nekā personīga sižeta

Turpat nedēļa pagājusi kopš mīklainos apstākļos pazudis elites advokāts A. Platacis. Lai gan viņa automašīna pamesta atrasta Muceniekos, policijas pagaidām spēcīgākā darba versija ir, ka pret pretrunīgās lietās iesaistīto advokātu pastrādāts noziegums viņa privātmājā Baltezerā, noskaidrojuši raidījuma veidotāji.

Pirmdienas vakarā pēc septiņiem A. Platacis esot atvadījies no kolēģiem, sakot, ka dodas mājās. Iesēdies biroja melnajā Mercedes automašīnā un devies uz Baltezeru.

Iepriekš izskanējušo informāciju, ka māju tā arī A. Platacis tovakar nav sasniedzis, apgāžot A. Platača kaimiņa uzņēmēja Jūlija Krūmiņa īpašumā uzstādīto videonovērošanas kameru ieraksts. Kamera fiksējusi, ka apmēram 19.40 Platacis tovakar ir iegriezies mājās. Taču pēc nepilnām desmit minūtēm devies atkal prom.

Jūlija Krūmiņa mājas sargs Nekā personīga stāstījis, ka visas novērošanas kameras galvenokārt fiksē iespaidīgo uzņēmēja īpašumu, taču vārtu kamerā ieraugāms arī Priedkalnes viens no centrālajiem ceļiem. Tieši pa šo ceļu tovakar Platača auto ar īsu laika atstarpi braucis abos virzienos. Šī informācija jau nonākusi policijas rīcībā.

Platača villā, kas reģistrēta uz mātes vārda, advokāts esot dzīvojis viens. Tajā neesot uzstādīta video novērošana, kas precīzi aprakstītu tā vakara norisi. Tāpēc versijas, kāpēc A. Platacis steigā māju atstājis, esot vismaz divas. Viena - viņš devies uz kādu jau iepriekš nozīmētu tikšanos un mājās iegriezies, lai kaut ko paņemtu, otra - A. Plataci kāds sagaidījis mājās un piespiedis tālāk doties kopā. Telefona zvans, kas būtu mainījis viņa plānus vismaz salonā atstātajā mobilajā telefonā nav atskanējis -pēdējās stundās A. Platacis ne ar vienu telefoniski neesot sazinājies.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

A. Platača vadīto automašīnu atrada netālu no viņa dzīvesvietas Muceniekos. Tā bijusi pamesta tā, it kā īpašnieks izkāpis laukā tikai uz brīdi. Salonā bijis dators, mobilais telefons, naudas maks, gan bez skaidras naudas, bet ar banku kartēm, un žakete. Mašīna bijusi vaļā, atslēga atradusies aizdedzē. Aculiecinieki stāstījuši, ka auto pie kāda uzņēmuma vārtiem pamests jau drīz pēc tam, kad tas patraucās garām Jūlija Krūmiņa mājai. Tātad viss risinājies kādas 20 – 30 minūtes.

Kā norādīja Nekā personīga, Mucenieki, kuru teritorijā automašīna atstāta, ir neviendabīgs rajons. Te izmitina ne tikai bēgļus, kas nonākuši Latvijas teritorijā, te ir arī apsargājamu greznu villu ciemats. Apsargs, kurš dežūrējis arī pirmdienas vakarā, dārgo A. Platača Mercedes automašīnu šai ciematā neesot redzējis.

Neiebraucot sargu stingri uzraudzītajā teritorijā, pašā Sunīšu ezera krastā ir atpūtas komplekss Ezerkrasts, piebilda raidījums. Tajā ir arī elitārs restorāns. Iespējams, ka tikšanās advokātam bijusi nozīmēta tur. Nekā personīga sastaptā atpūtas kompleksa administratore A. Plataci gan tovakar neesot redzējusi. Iespējams, ka tikšanās Ezerkrastos bija ieplānota iepriekš, taču līdz turienei advokāts nenonāca. Kartē redzams, ka atpūtas komplekss bijis pavisam netālu no vietas, kur atrasts A. Platača Mercedes.

Otra, pēc policijas domām, spēcīga versija: noziegums - nolaupīšana vai pat slepkavība, pret A. Plataci varētu būt pastrādāta pie viņa mājas vai mājā.

Esot pazīmes, kas liecina: izbraucot no privātmājas Priedkalnē A. Platača automašīnai sekots. Vai pie stūres tobrīd bija pats A. Platacis, vai kāds cits, tikšot noskaidrots ekspertīzē, ko līdz šim kavēja fakts, ka salons bija salijis, jo abi automašīnas logi bija atstāti vaļā. Ekspertīzi valsts policija lūgšot veikt kolēģiem no Lietuvas.

«Līdz šim šai lietā jau iesaistījušies prāvi papildspēki, arī no zemessardzes, armijas un valsts meža dienesta. Meklējumi Platača dzīves vietas un atstātās automašīnas tuvumā nav vainagojušies panākumiem. Policija faktiski ir atmetusi versiju, ka Platacis pazušanu inscenējis, lai slēptos,» vēstīja raidījums.

Tevi varētu interesēt

Valsts policijā  saņemts iesniegums par zvērināta advokāta Aināra Platača pazušanu. Otrdien...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Simtiem blondu Latvijas sieviešu soļoja caur galvaspilsētu Rīgu, mēģinot atbalstīt nacionālo...

Sieviešu veļas ražotāja SIA V.O.V.A. pievērsusies greznākas un krāsainākas veļas kolekciju...

Turpmāk Ventspils akvaparku sauks par Pludmales akvaparku, bet Ventspils peldbaseinu – Ūdens...

Ventspilī sākta projekta «Pievedceļi Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem...

«Internetā darbojas daži cilvēki, ko es saucu par vēmējiem, rakstīdami tracinošus...

«Vismaz attiecībā uz HES tā cīņa bija pareiza,» atbildot uz laikraksta Diena...

Rīgas dome par 662 tūkstoši eiro jeb 465 tūkstošiem Ls pētīs plūdu draudus...

Valmieras rajona tiesa atzinusi par maksātnespējīgu rapšu pārstrādes a/s Baltic Holding Company...

Līdz šī gada septembrim turpināsies sabiedriskā apspriešana Kandavas domes ierosinājumam...

Piektdien plkst.18.30 Rīgā notiks Krievijas Valsts domes priekšsēdētāja vietnieka un Krievijas...