Būve

Neskaidrību dēļ būvvaldēm nākas improvizēt

Dienas Bizness, 21.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kopš pagājušā gada 1. oktobra, kad stājās spēkā jaunais Būvniecības likums, būvvalžu darbiniekiem nācies gan pašiem piepūlēties, lai izprastu visas normas, kas ir vai nav stājušās spēkā, gan aktīvi skaidrot iedzīvotājiem, kas ir mainījies. No būvvaldēm atskan pārmetumi, ka jaunais likums procesu ir vairāk sarežģījis, turklāt joprojām visi nepieciešamie normatīvie akti nav stājušies spēkā. Tomēr Ekonomikas ministrijas (EM) atbildīgās personas uzskata, ka īpaši daudz problēmu nevar rasties, trešdien raksta laikraksts Diena.

Visi vajadzīgie noteikumi, kas ir svarīgi likuma īstenošanai, ir pieņemti, izņēmums ir tikai noteikumi par radiācijas būvēm, Dienai uzsver EM Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša. Arī viņa atzīst, ka būvvaldēm joprojām ir daudz un dažādi jautājumi gan par jaunajiem, gan vecajiem normatīvajiem aktiem, kas šobrīd ir spēkā. Tomēr izmaiņas un papildinājumi normatīvos var būt tikai detaļās. Bijuši lūgumi arī papildināt veidlapas, tomēr I. Oša uzskata, ka būvvaldēm vairs nevajadzētu būt īpaši daudziem pārsteigumiem, jo ir rīkoti daudzi semināri un pašam būvniecības procesam vajadzētu būt pilnīgi skaidram. Cita lieta, ka ne visi iedzīvotāji ir pamanījuši, ka normatīvo aktu prasības mainījušās.

Ikdienā gan situācija ir tālu no ideāla. «Loģiski, ka likumam būtu jāatvieglo process, bet, ja to lasa nozares speciālisti daudzas reizes un tomēr nesaprot, tad kaut kas nav kārtībā,» Dienai atzīst Ķekavas novada būvvaldes vadītāja Inese Aizstrauta. Būvvaldes speciālisti seminārus tiešām apmeklējuši, un pašvaldība par tiem samaksājusi ne mazu naudu - 60 eiro par katru klausītāju, taču semināros nav bijusi iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem par reālām situācijām. Neskaidrību iedzīvotājiem rada arī tas, ka būvniecības ieceres akcepts un būvatļaujas izsniegšana notiek pašā procesa sākumā - cilvēks saņem uz būvatļaujas divas atzīmes, bet tas nenozīmē, ka viņš var sākt būvēt, kā tas bija kādreiz.

Visu rakstu Pie Būvniecības likuma jāpierod lasiet trešdienas, 21. janvāra, laikrakstā Diena (3. lpp.)!