Kultūras ministrijas ierosinājums palielināt tās pārraudzībā esošo kapitālsabiedrību valdes locekļu algas šodien netika izskatīts Ministru kabineta komitejas sēdē.
Uz attiecīgā Ministru kabineta noteikumu projekta atsaukšanu uzstāja premjers Valdis Dombrovskis (Jaunais laiks), kurš uzskata, ka vienas jomas, tas ir, kapitālsabiedrību, kas veic valsts deleģētas kultūras funkcijas, vadītāju atalgojuma aprēķināšanas kritēriju mainīšanai nav pamata.
«Neredzu nevienu argumentu par labu šāda lēmuma pieņemšanai, it īpaši situācijā, kad valsts sektorā strādājošajiem algas tiek mazinātas, kā arī tiek samazināti sociālie pabalsti un pensijas,» uzskata premjers.
Kultūras ministrijas pārraudzībā ir 13 valstij piederošas kapitālsabiedrības un, ņemot vērā spēkā esošajos valdības noteikumos noteiktos kapitālsabiedrību lieluma kritērijus – neto apgrozījumu un bilances kopsummu- , tās visas iedalāmas mazo kapitālsabiedrību grupā, lai arī tajās strādājošo darbinieku skaits ievērojami pārsniedz mazas kapitālsabiedrības kritērijos noteikto. Šādu kapitālsabiedrību vadītāju algas, saskaņā ar noteikumiem, nevar pārsniegt 1 247.40 Ls mēnesī.
Kultūras ministrijas sagatavotie valdības noteikumu grozījumi paredzēja, ka gadījumā, ja kapitālsabiedrība veic tai deleģētas kultūras funkcijas, tās lielums nosakāms atbilstoši vidējam darbinieku skaitam. Tas ļautu būtiski palielināt šādu kapitālsabiedrību vadītāju algas.
Kā argumentus par labu tādu valstij piederošu kapitālsabiedrību kā, piemēram, Latvijas Nacionālā opera, Latvijas Dailes teātris un Jaunais Rīgas teātris, vadītāju atalgojuma palielināšanai, Kultūras ministrija bija minējusi arī to, ka visās tās pārraudzībā esošajās kapitālsabiedrībās ir tikai viens valdes loceklis un, atšķirībā no tādām kapitālsabiedrībām kā, piemēram, Valsts nekustamie īpašumi, Kultūras ministrijas pārraudzībā esošo kapitālsabiedrību pamatkapitālā nav ieguldīti ievērojami valsts resursi – to pamatkapitāls ir no 2 000 Ls līdz 10 000 Ls.