Neste: Pāragri izvērtēt Shell ietekmi Latvijas tirgū 

Pagaidām ir grūti novērtēt, kā kompānijas Shell atgriešanās ir ietekmējusi Latvijas degvielas tirgu, saka degvielas mazumtirgotāja Neste Latvija valdes loceklis Armands Beiziķis.

LETA, 06.10.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Viņš norādīja, ka Rīgā pagaidām ir maz Shell degvielas uzpildes staciju, līdz ar to ir grūti novērtēt Shell ietekmi. Ir jāskatās, kā Shell turpmāk attīstīs tīklu, un tad to būs iespējams novērtēt.

Savukārt Neste par degvielas tirdzniecību Baltijas valstīs atbildīgā viceprezidente Katri Taskinena norādīja, ka allaž ir pozitīvi vērtējams, ja ir labi konkurenti.

Viņa nevarēja pateikt, cik liela ir Neste tirgus daļa Baltijas valstīs. «Man nav kopējā skaitļa Baltijā, jo mēs neveicam šādus aprēķinus,» viņa sacīja, piebilstot, ka vieglāk ir izvērtēt, kādā secībā tirgus dalībnieki ierindojas, un Neste ir otrajā vietā Latvijā un trešajā vietā Lietuvā un Igaunijā.

Pirmās divas Shell zīmola degvielas uzpildes stacijas Rīgā darbu sāka šā gada 28.jūlijā, tostarp Shell zīmola degvielas uzpildes stacija Dārzciema ielā 127 un degvielas uzpildes stacija Maskavas ielā 293a. Līdz šā gada beigām kompānija Latvijā plānoja atvērt 10 degvielas uzpildes stacijas. Pēcāk Shell atvēra degvielas uzpildes stacijas K.Ulmaņa gatvē 146, Rīgā, Satekles ielā 2. Līdz ar to šobrīd Latvijā ir četras Shell degvielas uzpildes stacijas. Zīmola degvielas uzpildes stacijas Latvijā pārvalda BFRP kompāniju grupa.

Latvijas tirgū Shell darbojas uz zīmola licences līguma pamata ar kompāniju Baltic Fuel Retail Partners.

Degvielas uzpildes stacijas ar Shell zīmolu atvērtas vietās, kurās agrāk atradās Trest zīmola stacijas.

2003.gadā visas Latvijā strādājošās Shell degvielas uzpildes stacijas pārņēma Statoil, kas līgumu par Shell Baltijas valstu degvielas uzpildes staciju iegādi parakstīja 2002.gada 4.oktobrī.

Kompānija Baltic Fuel Retail Partners izveidota 2015.gada septembrī. Tās īpašniece ir Kiprā reģistrēta kompānija Olmax Invest Limited.

Neste ir Somijas vadošais naftas un atjaunojamo resursu pārstrādes uzņēmums. Kompānijas ieņēmumi 2015.gadā bija apmēram 11 miljardi eiro. Uzņēmuma akcijas kotē Somijas biržā.