No dīdžeja par uzņēmēju 

Ivars Saide 20 savas dzīves gadus ir strādājis šovbiznesa industrijā - bijis gan gaismotājs, gan dīdžejs, bet ar laiku sapratis, ka vēlas būt uzņēmējs un šobrīd veiksmīgi Balvos vada SIA Čivix, kas izstrādā, realizē un gaismo dažādus projektus.

Laura Mazbērziņa, 11.12.2018
1/14

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Strādāt viņš sācis jau 14 gadu vecumā kā dīdžejs, paralēli mācoties un apgūstot skatuves tehniku. «Tas ir vairāku dzīves sakritību un mērķu kopums. Mana ikdiena jau no mazotnes ir bijusi ļoti dinamiska, jo pa dienu biju skolā, bet vakarā - darbā. Tas bija traks laiks,» atceras I. Saide.

Biznesa portāls db.lv pie uzņēmēja viesojās Latgales brauciena laikā, jo viņu kā vienu no aktīvākajiem vietējiem uzņēmējiem ieteica Balvu novada pašvaldībā.

Lai pasākuma pēcgarša būtu feina, viss ir jāizdara nevainojami un jaudīgi

Pats savu uzņēmumu - SIA Čivix - I. Saide dibinājis pirms pieciem gadiem. «Izlēmu dibināt uzņēmumu, kur es varu attīstīt savas idejas un gūt vēl nebijušu pieredzi,» stāsta I. Saide. Viņš lepojas, ka Balvu uzņēmums darbojas plašā mērogā. Tā, piemēram, tas gaismojis tādus pasākumus kā TV3 Jubilejas koncerts Dzintaru koncertzālē, Guntara Rača un grupas Saldās Sejas koncerts Jaunpiebalgā, Latvijas dziedošo aktieru salidojums Ikšķilē un citus. Uzņēmumam aktīvākais laiks ir vasaras sezona, kad komandai vajadzīgi papildspēki.

«Darbojoties šajā jomā visu laiku ir jāapgūst kaut kas jauns, katrs pasākums ir izaicinājums,» atzīst I. Saide. «Visas tehnoloģijas, kas ir saistītas ar šovbiznesu, ir diezgan unikālas. Lai panāktu mūsdienīgu, iespaidīgu šovu, ir jāiet līdzi laikam, jāapgūst jaunās iekārtas un sistēmas ļoti īsā laika posmā. Visi šie procesi ir darbietilpīgi, prasa pieredzi un zināšanas. Lai realizētu lielu projektu, jāprot strādāt lielā komandā, arī darba laiks mēdz būt nenoteikts. Taču ir viens ļoti būtisks likums - pasākuma sākumu nevar atlikt uz citu laiku un izdarīt vēlāk. Ir arī otrs likums - pasākums vai projekts vienmēr beidzas un pēc tā paliek pēcgarša. Lai pēcgarša būtu feina, viss ir jāizdara nevainojami un jaudīgi,» par savu darba ikdienu stāsta I. Saide.

Uzņēmējs uzskata, ka ļoti liela problēma Latvijā ir zemais produktivitātes līmenis un darbaspēka trūkums. Arī Čivix komanda ir ļoti mainīga. Uzņēmumā intensīvi strādā 10 darbinieki, kas nebūt visi nav no Balviem. Turklāt lielākiem projektiem tiek piesaistīti papildu darbinieki. «Studentiem ļoti pietrūkst praktisko zināšanu. Ko man dod tas, ka studentam ir akadēmiskās zināšanas, ja viņš nemāk darboties ar tehniku?» vaicā I. Saide.

Konkurenci savā darbības jomā I. Saide novērtē kā jūtamu. «Latvija ir maza un uzņēmumu, kuri strādā šajā nozarē, ir daudz, Tirgus ir piesātināts. Taču mēs cenšamies ar visiem draudzēties. Mums ir bijuši pasūtījumi arī ārpus Latvijas, taču darbaspēka dēļ mēs uz to nekoncentrējamies,» atzīst I. Saide.

Viens no uzņēmuma aktuālākajiem projektiem ir mobilas skatuves izveide, kura būs aprīkota ar visu nepieciešamo, lai tās pielietojums pasākumos būtu ātrs un vienkāršs.

Uzņēmums aparatūru iegādājas ārvalstīs. I. Saide stāsta, ka arī Latvijā tiek ražotas gaismošanas iekārtas, bet tirgus pieprasa Eiropas līmeņa produktus. «Māksliniekiem ir svarīgs zīmols,» novērojis I. Saide.

Tevi varētu interesēt

Latgales uzņēmumā Technical Textiles tiek ražots militārais aprīkojums. 80 procenti no ģimenes...

Balvu novada pašvaldība ar Eiropas fonda atbalstu plāno ieguldīt vairāk nekā 330,7...

Balvu novada pašvaldība izsludinājusi vairāk nekā 1,95 milj. Ls apjomīgu konkursu par...

Gulbenes pašvaldība būs galvotāja 95,4 tūkst. Ls kredītam, ko ņems SIA Balvu...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Ar sliktu garastāvokli nav jēgas taisīt kūku, uzsver Gulbenes uzņēmēja Inese Veismane....

Stradu pagasta piemājas saimniecībā Pakalnieši jau vairākus gadus tiek ražots Pakalniešu siers....

Sliktākā pieredze ir bijusi ar modes lielvalsti Franciju, atzīst viena no apģērbu...

Cena, piedāvājums un tirgus izpēte - ir trīs faktori, kas noteikti jāņem...

Redzot, ka dizaina sporta apģērbu niša ir diezgan brīva, Latvijas bikini fitnesa...

Modes zīmols One Wolf oktobra beigās Vecrīgā atklās jaunu veikalu, kurš būs...

Žurnāla Pikolo mērķis ir komunicēt ar bērnu viņa valodā, mēģinot izprast un...

Rīgas domes grantu programmā «Atspēriens» ir izvērtētas iesniegtās idejas un noteikti 10...

Gulbenes uzņēmums SIA Z&Z furniture, kurš pastāv vien dažus mēnešus, izpelnījies atzinību...

Divos gados uzņēmumam ir izdevies nonākt līdz klientiem; šobrīd Anatomy Next digitālos...